Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe H135 dla Norsk Luftambulanse

Lotnictwo cywilne, 07 października 2015

Norweska służba ratownictwa medycznego zamówiła unowocześnione śmigłowce Airbus Helicopters H135.

Pierwszy unowocześniony H135 trafi do Norsk Luftambulanse w 2017

Norsk Luftambulanse (norweska śmigłowcowa służba ratownictwa medycznego) złożyła zamówienie na 3 unowocześnione śmigłowce Airbus Helicopters H135, z opcją na czwarty. Dostawa pierwszego wiropłata zaplanowana jest na 2017.

Śmigłowce dla Norwegów będą miały przekonstruowany dach w tylnej części kabiny

Wiropłaty zostaną wyposażone w nowoczesnego 4-osiowego pilota automatycznego i cyfrową awionikę Helionix, a także silniki o większej mocy, umożliwiające wykonywanie operacji w Kategorii A z heliportów wyniesionych i w warunkach wysokogórskiego klimatu pustynnego. Oprócz tego będą miały przekonstruowany dach w tylnej części kabiny, co zwiększy dostępną przestrzeń ładunkową i wielofunkcyjną podłogę, przystosowaną specjalnie do misji ratownictwa medycznego.

Wyposażenie kabiny załogi stanowić ma awionika Helionix / Rysunki: Airbus Helicopters

Norsk Luftambulanse, wykonująca rocznie ponad 8000 lotów ratowniczych na terenie Norwegii i Danii, jest długoletnim użytkownikiem śmigłowców Airbus Helicopters. Obecnie jej flota składa się z 13 EC135 P2+, jednego EC145 C2 i pary H145 (Prezentacja EC135 T3/P3, 2013-03-06), wykonujących misje m. in. w górach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra