Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Próby Falcona 8X

Lotnictwo cywilne, 19 października 2015

Do zakładów Dassault w Little Rock przybyły dwa przedseryjne odrzutowce klasy biznes Falcon 8X.

Pierwszy seryjny Falcon 8X ma trafić do użytkownika w 2. połowie 2016 / Zdjęcie: Dassault Aviation

Pierwszy z nich, noszący numer seryjny 03, przyleciał do Stanów Zjednoczonych Ameryki z Bordeaux- Mérignac w lecie.  W jego wnętrzu zostanie zabudowane kompletne wyposażenie kabiny pasażerskiej, które posłuży do prób funkcjonalności. Trzeci przedseryjny Falcon 8X będzie wykonywał także loty po świecie, demonstrując osiągi i niezawodność w różnych warunkach klimatycznych, operując z lotnisk położonych na różnych wysokościach.

Natomiast samolot z numerem 04, będący pierwszym seryjnym Falconem 8X, pojawił się w Little Rock 9 października. Po zabudowaniu wyposażenia trafi on do odbiorcy, który chce pozostać anonimowy. Obecnie w zakładach Dassault w Bordeaux-Mérignac znajduje się 9 Falconów 8X w różnych stadiach montażu (Paris Air Show 2015: Premiera Falcona 8X, 2015-06-15).

Trzy przedseryjne odrzutowce tego typu wykonały dotychczas 153 loty, o łącznym czasie trwania 315 h. W trakcie prób pierwszy Falcon 8X osiągnął prędkość M0,97. Podczas prób zbadano parametry startu i lądowania oraz działanie awioniki EASy, jaką mają do dyspozycji piloci francuskiego biznesjeta.

Producent przewiduje, że Falcon 8X uzyska Certyfikaty Typu EASA i FAA w połowie 2016. Dostawy seryjnych samolotów rozpoczną się zaraz po wydaniu stosownych dokumentów przez władze lotnicze.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.