Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RBHSL odebrało H130

Lotnictwo cywilne, 09 listopada 2015

Przedsiębiorstwo Royal Bhutan Helicopter Services Limited odebrało śmigłowiec Airbus Helicopters H130. Jest to pierwszy cywilny wiropłat w tym kraju.

Pierwszy bhutański H130 ląduje w porcie lotniczym Paro / Zdjęcie: kuenselonline

Przeznaczony dla Royal Bhutan Helicopter Services Limited H130 został zmontowany i oblatany w Singapurze (Monacair kupuje H130, 2015-09-18). 27 października rozpoczął się jego lot do Bhutanu. Załogę śmigłowca stanowili dwaj piloci doświadczalni i inżynier prób w locie Airbus Helicopters. W Dhace dołączył do nich przedstawiciel władz Bhutanu.

Trasa przelotu H130 należącego do RBHSL wiodła przez Tajlandię, Mjanmę i Bangladesz. Ostatni etap prowadził z Gelephu do Paro. Lot zakończył się 30 października.

Rząd Bhutanu zamówił 2 H130, za sumę 7,3 mln USD (ok. 29 mln zł). Drugi śmigłowiec zostanie przekazany RBHSL w połowie przyszłego roku.

Wyposażenie bhutańskich H130 obejmuje m. in. urządzenia obserwacyjne, zawiesie zewnętrzne, nosze i zbiornik Bambi. Śmigłowce mają być używane do wielu różnorodnych zadań – ratownictwa medycznego, zwalczania pożarów i zarządzania działaniami w sytuacjach kryzysowych, a także transportu VIP-ów i … lotów widokowych.

Innymi statkami powietrznymi grupy Airbus, jakie zakupiło królestwo Bhutanu są samoloty pasażerskie. Druk Air, narodowy przewoźnik kraju, użytkuje 4 A319 i jednego ATR 42-500, a prywatne towarzystwo Bhutan Airlines ma w swojej flocie parę A319.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.