Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

100 śmigłowców dla CMIFL

Lotnictwo cywilne, 09 września 2015

CMIFL z ChRL nabędzie 100 śmigłowców Airbus Helicopters z rodziny Ecureuil w ciągu 5 lat.

Zdjęcie: Patrick Penna, Airbus Helicopters

Przedsiębiorstwo leasingowe CM International Financial Leasing Corp., Ltd. (CMIFL) z ChRL podpisało dziś podczas wystawy China Heli-Expo w Tiencin umowę zakupu 100 śmigłowców Airbus Helicopters z rodziny Ecureuil: H125 (Heritage Aviation odbiera dwa H125 , 2015-04-17) i H130 (na zdjęciu). Pierwszych 10 wiropłatów zostanie dostarczonych już w 2016. Pozostałe dołączą do nich w ciągu 5 lat od zawarcia umowy.

H125 dla CMIFL będą dostarczone w konfiguracji wielozadaniowej. Śmigłowce wyposażone zostaną w podkadłubowe zawiesie ładunkowe o udźwigu 1400 kg.

Natomiast w kabinach H130 zabudowany będzie nowy zestaw ratownictwa medycznego, opracowany przez Air Ambulance Technology. Został on specjalnie zaprojektowany, aby sprostać chińskim przepisom i dostosować śmigłowce do warunków operowania w kraju. Dzięki temu w kabinie H130 pomieścić można będzie 2 pilotów, jedną parę noszy i maksymalnie 3 pasażerów lub ratowników medycznych.

Ogłoszone dzisiaj podczas porozumienie w sprawie zakupu śmigłowców H125 i H130 z rodziny Ecureuil daje CMIFL możliwość stania się pierwszym – i największym – przedsiębiorstwem leasingowym w ChRL. CMIFL ma kapitał odpowiadający 1 mld euro (4,2 mld zł) i jest spółką zależną China Minsheng Investment – jednego z największych przedsiębiorstw inwestycyjnych w Państwie Środka, które finansują projekty sektora lotniczego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra