Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Heritage Aviation odbiera dwa H125

Lotnictwo cywilne, 17 kwietnia 2015

Indyjskie towarzystwo Heritage Aviation odebrało dwa śmigłowce H125. Będą one używane do lotów czarterowych.

Śmigłowce H125 trafią do Heritage Aviation pod koniec kwietnia i na początku maja br. / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Podczas uroczystości, która odbyła się w zakładach Airbus Helicopters w Marignane, indyjskie towarzystwo Heritage Aviation odebrało dwa śmigłowce H125 (wcześniej oznaczane jako Ecureuil AS350, (A-SMS dla służb porządku publicznego, 2015-04-08, Pomoc dla ofiar cyklonu Pam, 2015-04-02). Pierwszy z nich zostanie dostarczony do Indii pod koniec kwietnia, a drugi na początku maja. Głównymi misjami nowych wiropłatów będą wycieczki pielgrzymkowe.

W przeszłości Heritage Aviation działało w miejscach pielgrzymek w Indiach używając śmigłowców leasingowanych. Mając siedmioletnie doświadczenie w użytkowaniu różnych typów jednosilnikowych wiropłatów, Heritage Aviation wybrało ostatecznie H125.

Według opinii naszych pilotów i klientów, H125 jest jednym z najbardziej popularnych śmigłowców w tym szczególnym obszarze usług lotniczych, jakimi są wizyty w świątyniach położonych na dużych wysokościach. Pasażerowie uznali go za pewny i wygodny środek transportu, a piloci zachwalali łatwość latania na dużych wysokościach i w terenie górskim -  powiedział Rohit Mathur, prezes Heritage Aviation.

Turystyka pielgrzymkowa w Indiach odnotowała wzrost liczby osób decydujących się na bezpieczniejszą i wygodniejszą od transportu drogowego i trekkingu opcję podróży śmigłowcem. H125 jest często używany do lotów turystycznych do miejsc takich jak Kedarnath i Badrinath. Jest również powszechnie stosowany do transportu pasażerskiego do jaskini Amarnath i świątyni Vaishno Devi.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra