Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod ostatni AWD

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 listopada 2015

W Adelaide odbyła się ceremonia położenia stępki pod nowy niszczyciel rakietowy HMAS Sydney.

W Adelaide na południu Australii położono stępkę pod najprawdopodobniej ostatni z serii niszczycieli rakietowych typu Hobart. Wciąż nie wiadomo, czy Canberra zdecyduje się na wykorzystanie opcji porozumienia z 2007, która daje jej prawo kupna po preferencyjnej cenie 4. okrętu / Zdjęcie: AWD Alliance

Pracownicy stoczni ASC z Adelaide na południu Australii symbolicznie rozpoczęli pracę nad przyszłym HMAS Sydney – ostatnim z serii 3 niszczycieli rakietowych typu Hobart (Cięcia w ASC, 2015-07-17). Ceremonii położenia stępki pod nowy okręt przyglądali się przedstawiciele dowództwa Royal Australian Navy (RAN, królewskiej marynarki wojennej Australii), a także członkowie zarządu konsorcjum AWD (Air Warfare Destroyer) Alliance, w skład którego wchodzi też Raytheon Australia i ministerstwo obrony Australii.

Przyszły HMAS Sydney najprawdopodobniej zostanie przekazany RAN w 2020. Wcześniej, bo już w 2017, marynarka wojenna Australii powinna odebrać pierwszą z jednostek – HMAS Hobart. AWD Alliance poinformowało właśnie o rozpoczęciu przygotowań do pierwszych testów morskich niszczyciela, które powinny rozpocząć się już w 2016. Okręt zwodowano w maju br.

Według AWD Alliance w najbliższych miesiącach powinien zakończyć się pierwszy zasadniczy etap budowy 2. z Hobartów, przyszłego HMAS Brisbane. Prace nad jednostką są zaawansowane w 70%, a na przełomie 2015/2016 scalone zostaną ostatnie sekcje kadłuba niszczyciela.

Budowa australijskich niszczycieli rakietowych typu Hobart postępuje mimo towarzyszącej jej atmosfery skandalu. Harmonogram prac przekroczono już o co najmniej 3 lata. Ponadto koszt wytworzenia okrętów wyraźnie wzrósł w porównaniu do pierwotnych założeń. Co gorsza żadna ze stron zainteresowanych realizacją przedsięwzięcia nie jest w stanie dokładnie obliczyć nowego kosztorysu (Navantia chce przejąć kontrolę nad AWD, 2015-05-27; Ogromne koszty budowy Hobartów , 2015-05-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.