Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy etap integracji Exocetów z H225M

Lotnictwo wojskowe, 04 grudnia 2015

W Brazylii zakończono pierwszy etap integracji pocisków Exocet AM39 z wyposażeniem opracowywanym dla śmigłowców H225M Marynarki Wojennej Brazylii.

Lotnictwo marynarki wojennej Brazylii otrzyma 16 śmigłowców H225M. Połowa z nich zostanie przystosowana do przenoszenia pocisków przeciwokrętowych Exocet / Zdjęcie: Airbus Helicopters

W bieżącym tygodniu w zakładach Helibras zakończono pierwszy etap integracji przeciwokrętowych kierowanych pocisków rakietowych MBDA Exocet AM39 Block 2 Mod 2 z wyposażeniem misji opracowywanym dla potrzeb śmigłowców H225M Marynarki Wojennej Brazylii. Ich wstępna zdolność bojowa ma zostać zgłoszona w 2017.

Podczas trzech tygodni prób w laboratorium, zespół specjalistów wykonał kilka symulowanych odpaleń Exocetów. Etap ten miał na celu sprawdzenie połączeń pomiędzy wyposażeniem zabudowanym na pokładzie śmigłowca i wyrzutniami pocisków w różnych trybach działania. Przeprowadzono także sprawdzenie przyrządów, które będą użyte podczas prób w locie (Próby w locie EC725 z Exocetami, 2014-06-07).

Próby stanowiskowe pocisków zostaną wznowione na początku 2016. Następnie odbędą się próby w locie Exocetów, przenoszonych przez prototyp śmigłowca w konfiguracji dla Marynarki Wojennej Brazylii, która została zaprojektowana w Brazylii przez Helibras we współpracy z przyszłym użytkownikiem, Airbus Helicopters i innymi przedsiębiorstwami partnerskimi. W pracach biorą udział specjaliści z Centrum Inżynieryjnego Helibras, Airbus Helicopters, MBDA, Atech i Airbus Defence and Space (Pierwszy EC725 z Brazylii dostarczony , 2014-06-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.