Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Finnair zwiększają zatrudnienie

Lotnictwo cywilne, 09 grudnia 2015

Linie Finnair przygotowują się do zwiększenia oferty lotów długodystansowych i rozpoczynają największy proces rekrutacji w swojej historii.

Narodowy przewoźnik Finlandii zatrudni 400 pilotów i członków pokładowej / Zdjęcie: Finnair

W bieżącym roku fiński przewoźnik przyjął do pracy 70 pilotów i 130 członków personelu pokładowego. Towarzystwo poszukuje obecnie 100 kolejnych pilotów i 300 członków załogi pokładowej. Ponadto około 50 osób zostało już zatrudnionych okresowo, do obsługi klientów i pełnienia innych obowiązków w okresie wiosennym. 

W październiku Finnair odebrały pierwszego z 19 zamówionych Airbusów A350. Nowe samoloty szerokokadłubowe są siłą napędową rozwoju i realizacji planu zwiększania ruchu na trasach dalekodystansowych od wiosny 2016 (Więcej połączeń Finnair do Azji, 2015-10-13). Intensyfikacja ruchu wiąże się ze wzrostem zapotrzebowania na personel. W tym roku Finnair oszacował, że rozwój linii zaowocuje utworzeniem około 1000 nowych miejsc pracy do 2020.

Odważnie kierujemy rozwojem firmy i przeprowadzamy rekrutację na szeroką skalę. Robimy to nie tylko dla Finnaira, ale także dla Finlandii. Ze względu na specyfikę pracy personelu latającego i skalę prowadzonego naboru organizacja procesu rekrutacji, dobór pracowników i przeprowadzenie szkoleń to zadania dość czasochłonne. Chcemy rozpocząć rekrutację odpowiednio wcześnie, by być przygotowanym na 2017, w którym planujemy zwiększenie tempa rozwoju – mówi Eija Hakakari, wiceprezes Finnair ds. zasobów ludzkich. Nabór personelu latającego trwa od 4 grudnia. Po zakończeniu procesu rekrutacji, na wiosnę 2016, rozpoczną się kolejne etapy szkoleń i podpisywania umów z poszczególnymi grupami pracowników.

Celem strategicznym Finnair jest podwojenie do 2020 ruchu między Europą a Azją, w porównaniu do 2010. Podstawą realizacji strategii przewoźnika jest obecność na wzrastających rynkach azjatyckich, rozwój szybkich połączeń między Europą a Azją Północno-Wschodnią, zapewnienie wysokiej jakości obsługi i wykonywanie wydajnych kosztowo i punktualnych lotów. Wraz ze wzrostem ruchu na trasach azjatyckich Finnair zwiększy także ruch na trasach europejskich, ponieważ znaczna część pasażerów  korzysta z połączeń transferowych.

Narodowy przewoźnik Finlandii, będący członkiem sojuszu oneworld (SriLankan w sojuszu oneworld, 2014-04-30), obsługuje rocznie ponad 9 mln pasażerów, a w swojej ofercie ma loty do 17 miast w Azji i ponad 60 miast europejskich. Jako najwyżej oceniany nordycki przewoźnik, odznaczony 4 gwiazdkami w rankingu Skytrax, Finnair od 6 lat co roku zdobywa nagrodę Skytrax dla najlepszych linii lotniczych w Europie Północnej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.