Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Mi-17 w Afganistanie

Lotnictwo wojskowe, 03 stycznia 2016

Dziś około południa śmigłowiec Mi-17 lotnictwa wojskowego Afganistanu odbywał rutynową misję treningową. Lot odbywał się w prowincji Logar, na południe od stołecznego Kabulu. Z nieznanych przyczyn ok. 1:30 śmigłowiec rozbił się i spłonął.

Afgański Mi-17 startuje z lotniska pod Kabulem / Zdjęcie: ANA

W katastrofie zginęło 3 żołnierzy – członków załogi. 2 innych zostało rannych. Ich stan nie jest znany.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Władze afgańskiego resortu obrony wskazują na usterkę techniczną. Ich zdaniem, na pewno nie był nią atak sił antyrządowych.

Lotnictwo wojskowe Afganistanu używa ok. 50 śmigłowców rodziny Mi-8/17. Kolejnych 36 Mi-17 używają afgańskie wojska specjalne. Rosyjskie śmigłowce zostały wybrane ze względu na łatwość ich obsługi i niskie koszty eksploatacji (Ograniczenia afgańskich MD 530F, 2015-09-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.