Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Roboty na polu walki

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 stycznia 2016

US Army przeprowadziła ćwiczenia z użyciem robotów na współczesnym i przyszłym polu walki.

Przystosowanie bezzałogowych pojazdów terenowych do funkcjonowania na przyszłym polu walki pozwoli wyręczyć żołnierzy w wielu czynnościach, związanych np. z ewakuacją rannych lub transportem wyposażenia / Zdjęcie: US Army

U.S. Army Tank Automotive Research, Development and Engineering Center (TARDEC), wspólnie z przedstawicielami przemysłu zbrojeniowego, przeprowadziło na Hawajach serię symulacji współczesnego pola walki. W ramach specjalnych scenariuszy sytuacyjnych dążono do jak najwierniejszego odwzorowania sytuacji, w jakich amerykański żołnierz może się znaleźć podczas działań zbrojnych. Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym przez organizatorów ćwiczeń było włączenie w przedsięwzięcie bezzałogowych pojazdów terenowych.

Doświadczenie nabyte podczas ćwiczeń prowadzonych na terenie Schofield Barracks na Hawajach pozwoli dowództwu US Army na opracowanie efektywnych sposobów użycia robotów na polu walki. W przyszłości bezzałogowe pojazdy terenowe, zarówno sterowane zdalnie przez operatora, jak i poruszające się po zaprogramowanej trasie, mają wyręczać amerykańskich żołnierzy w czynnościach związanych m.in. z transportem sprzętu wojskowego i wyposażenia, czy ewakuacją rannych z pola walki.

Roboty będą również służyć do obserwacji i analizy najbliższego otoczenia, co ma okazać się przydatne w lokalizacji i neutralizacji stanowisk ogniowych nieprzyjaciela. Pojazdy bezzałogowe mają również pomóc w ochronie sojuszniczych jednostek przed zagrożeniami chemicznymi, biologicznymi, radiologicznymi, nuklearnymi i materiałami wybuchowymi (CBRNe, USMC zamawia iRobot 310 SUGV, 2015-08-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.