Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy Camcoptera S-100 w Holandii

Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, Przemysł zbrojeniowy, 10 lutego 2016

Na północy Holandii przeprowadzono próby operowania bezzałogowego śmigłowca Camcopter S-100 w kontrolowanej przestrzeni powietrznej.

W grudniu przeprowadzono testy operowania bezzałogowego śmigłowca Camcopter S-100 w kontrolowanej przestrzeni powietrznej. Pomogą one we wdrożeniu bezzałogowych statków latających do służby w straży wybrzeża Holandii / Zdjęcie: Schiebel

Testy przeprowadzono na terenie lotniska Den Helder-De Kooy na północy kraju. Ich celem była ocena zdolności bezzałogowego śmigłowca Schiebel Camcopter S-100 do operowania w kontrolowanej przestrzeni powietrznej. Bezzałogowiec wyposażono w specjalny system wykrywania i omijania zbliżających się statków powietrznych (AirScout Detect and Avoid System), opracowany przez holenderskie Narodowe Laboratorium Lotnicze (NLR).

Na potrzeby prób Nederlandse Kustwacht (straż wybrzeża Holandii) udostępniła morski samolot patrolowy Dornier Do-228, a Koninklijke Luchtmacht (królewskie wojska lotnicze Holandii) użyczyły śmigłowiec Aérospatiale SA316B Alouette III (Pożegnanie holenderskich Alouette III, 2015-12-18). Odegrały one rolę intruzów, powodujących kolizje z torem lotu Camcoptera. Bezzałogowiec musiał wykryć zbliżające się statki powietrzne i zmodyfikować zaprogramowaną trasę przelotu.

Próby przeprowadzono w ramach projektu AIRICA (ATM Innovative RPAS Integration for Coastguard Applications). Przedsięwzięcie sfinansowano z funduszy programu SESAR (Jednolitej Europejskiej Przestrzeni Powietrznej).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.