Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe Chinooki dla Holandii

Lotnictwo wojskowe, 09 września 2015

Holandia zakupi 14 nowych śmigłowców transportowych CH-47F Chinook.

Dostawy nowych CH-47F dla sił zbrojnych Holandii rozpoczną się w 2019 / Zdjęcie: MO Holandii

Minister obrony Holandii Jeanine Hennis-Plasschaert poinformowała parlament o zamiarze zakupu dla potrzeb sił zbrojnych 14 nowych śmigłowców transportowych Boeing CH-47F Chinook i modernizacji 6 wiropłatów tego typu, używanych przez Koninklijke Luchtmacht (KLu, królewskie wojska lotnicze Holandii) od 2013. Całkowity koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 915 mln euro (3,85 mld zł). Podpisanie listu akceptacyjnego zaplanowano w grudniu. Transakcja zostanie zrealizowana w ramach Foreign Military Sales.

Holendrzy początkowo zamierzali kupić nowe śmigłowce w konfiguracji CH-47F (NL), ale okazało się, że będzie to zbyt duże obciążenie dla budżetu (Holandia kupuje CH-47F, 2015-03-24). Ostatecznie nabędą oni wiropłaty wyposażone w identyczną awionikę, jak CH-47F używane przez US Army, co znacznie obniży ich cenę jednostkową.

Dostawy śmigłowców rozpoczną się w 2019. Wcześniej ze służby wycofanych zostanie 6 CH-47D, używanych od 1995. Holendrzy zamierzają wykorzystać jak najwięcej elementów ich wyposażenia do zabudowania w nowych CH-47F.

Oprócz tego nowe wiropłaty zostaną wyposażone w energochłonne fotele załogi i desantu, radiostacje VHF umożliwiające łączność z jednostkami wojsk lądowych, urządzenia optoelektroniczne, urządzenia samoobrony, instalacje odladzania łopat wirnika nośnego, awaryjny nadajnik lokacyjny i liny desantowe. CH-47F używane będą do transportu sił szybkiego reagowania i niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.