Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-16 dla Pakistanu

Lotnictwo wojskowe, 15 lutego 2016

Departament Stanu zezwolił na sprzedaż samolotów wielozadaniowych F-16 dla Pakistanu.

Wojska lotnicze Pakistanu mają obecnie na stanie 76 F-16 różnych wersji. Tylko 18 z nich to najnowocześniejsze samoloty Block 52 / Zdjęcie: MO Pakistanu

W piątek wieczorem DSCA powiadomiła Kongres USA o możliwości sprzedaży Pakistanowi 8 samolotów wielozadaniowych F-16 Block 52 (2 w wersji C i 6 w wersji D), napędzanych silnikami Pratt & Whitney F100-PW-229, a także 14 wskaźników nahełmowych, 8 radiolokatorów AN/APG-68(V)9 i takiej samej liczby zestawów walki elektronicznej i samoobrony ALQ-211(V)9 AIDEWS.

W ramach transakcji, której wartość szacowana jest na 699 mln USD (ponad 2,7 mld zł), Pāk Fizā’iyah (wojska lotnicze Pakistanu) otrzymają od Amerykanów także niezbędne części zamienne, wsparcie logistyczne i dokumentację. USA zapewnią również szkolenie pakistańskich pilotów i personelu obsługowego.

Według oficjalnej informacji DSCA transakcja ma zapewnić polepszenie bezpieczeństwa strategicznego partnera [USA] w Azji Pd. (Pakistan zamawia dodatkowe zasobniki celownicze, 2015-07-15). Z opinią tą nie zgadza się rząd w New Delhi – odwieczny oponent Islamabadu. Rzecznik indyjskiego resortu spraw zagranicznych Vikas Swarup stwierdził, że Indie są rozczarowane decyzją administracji Baracka Obamy i nie zgadzają się z uzasadnieniem, że F-16 pomogą w walce z terroryzmem. Dowody z ostatnich lat mówią same za siebie – podkreślił Vikas Swarup.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.