Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec dostaw ex-jordańskich F-16 dla Pakistanu

Lotnictwo wojskowe, 25 listopada 2014

Wojska lotnicze Pakistanu zakończyły odbiór ex-jordańskich samolotów F-16.

Do Pakistanu trafiło niedawno kilkanaście F-16A/B, odkupionych od Jordanii / Zdjęcie: MO Jordanii

Według jednego z oficerów Pāk Fizā’iyah (wojsk lotniczych Pakistanu), rząd w Islamabadzie zakończył niedawno odbiór kilkunastu samolotów F-16A/B Block 15, odkupionych od Silā ul-Jawu al-Malakī 'al-Urdunī (królewskich wojsk lotniczych Jordanii). Pierwsze pogłoski na ten temat pojawiły się w lutym br. Ich potwierdzeniem była informacja z kwietnia br., o zakupie 12 jednomiejscowych F-16A i jednego dwumiejscowego F-16B. Samoloty te przeszły modernizację w USA (Pierwsze ex-jordańskie F-16 już w Pakistanie , 2014-04-28).

Nowe F-16 mają wspomóc inne samoloty tego typu, używane przez Pāk Fizā’iyah podczas misji antyterrorystycznych na terenach przy granicy z Afganistanem. Według tygodnika Jane’s Pakistan prowadzi obecnie rozmowy z co najmniej dwoma innymi krajami w sprawie zakupu kolejnych F-16.

Pāk Fizā’iyah dysponują obecnie 12 F-16C i 6 F-16D Block 50/52 oraz 45-50 F-16A/B. Te ostatnie przechodzą obecnie modernizację do standardu Block 52. Prace prowadzone są przez zakłady Turkish Aerospace Industries w Ankarze.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.