Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Morskie próby HEL

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 22 lutego 2016

Rheinmetall i Bundeswehra przeprowadziły próby HEL.

10-kw laser dużej energii (HEL) zamontowany na dziale morskim MLG 27 / Zdjęcie: Rheinmetall

Próbę 10-kW lasera dużej energii (HEL) przeprowadzono na pokładzie jednego z okrętów niemieckiej marynarki wojennej. Laser zamontowano na lekkim dziale morskim MLG 27. Producent poinformował jedynie, że próby realizowano na pełnym morzu, nie ujawniając lokalizacji, ani nazwy jednostki biorącej udział w testach.

Program prób obejmował śledzenie potencjalnych celów, w tym bezzałogowych statków latających i bardzo szybkich łodzi. Zbadano także skuteczność działania HEL przeciwko celom stacjonarnym znajdującym się na lądzie.

Pomyślny przebieg prób potwierdził możliwość wykorzystania HEL w działaniach morskich (Udany test lasera Rheinmetalla, 2011-11-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.