Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

EnforceTac 2016: Nowe kabury BlackHawk

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 02 marca 2016

BlackHawk wprowadził na rynek nową rodzinę kabur wewnętrznych TecGrip. Nowością jest pokrycie tego modelu z zewnątrz materiałem, znacznie zwiększającym jego przyleganie do innych tkanin.

Blackhawk zaprezentował w Norymberdze nowe, miękkie kabury wewnętrzne TecGrip, z specjalną, przylegającą do każdego materiału powłoką zewnętrzną

Materiał nałożony z zewnątrz na kaburę TecGrip jest specjalną odmianą gąbki o dużej gęstości z zamkniętymi komórkami. Taka budowa daje ogromną liczbę niezależnych elementów chwytnych już na niewielkiej powierzchni. Zdaniem producenta, zastosowana powłoka przylega do niemal każdego materiału na tyle skutecznie, że zrezygnowano z jakichkolwiek dodatkowych zewnętrznych elementów mocujących występujących w klasycznych kaburach typu IWB (Inside Waist Band).

Nowe rozwiązanie zostało także wykorzystane przy opracowywaniu nowych kabur do przenoszenia kieszonkowych pistoletów w kieszeni. Zarówno te modele, jak i klasyczne IWB pozbawione są dodatkowych zewnętrznych elementów mocujących, przez co mogą być używane przez strzelców prawo- i leworęcznych. Dzięki trzywarstowej zgrzewanej powłoce wykonanej z laminatów, mogą być prane ręcznie lub w pralce, bez obaw o uszkodzenie lub utratę właściwości przyczepnego materiału.

Kabury ARC z elastycznym korpusem modelowanym wtryskowo / Zdjęcia: Przemysław Golasz

Na EnforceTac zaprezentowano też pokazane pod koniec 2015 kabury ARC (Appendix Revisible Carry). Zastosowana w nich modelowanie wtryskowe, co pozwoliło uzyskać tworzywo o większej elastyczności. To przekłada się na komfort użytkowania kabury. ARC jest także w pełni dostosowana dla strzelców prawo- i leworęcznych. Opór podczas dobywania broni jest ustawiany za pomocą śruby regulacyjnej. W zestawie są dostarczane dwa klipsy dla pasów o szerokości 1,5 oraz 1,75 cala. Profil kabury umożliwia przenoszenie broni z zamontowanym celownikiem kolimatorowym.

Dodatkowo, na przełomie 2015 i 2016 BlackHawk wprowadził dwie nowe kabury dla pistoletu H&K VP9/SFP9 (Bezkurkowy H&K SFP 9 w Polsce, 2015-03-01). Są to klasyczne modele SERPA Level III i SERPA Concealment Level II. Dotychczas strzelcy używający najnowszej konstrukcji z Oberndorfu, jeżeli chcieli kupić modele tego producenta, musieli wykorzystywać kabury opracowane do nieco odmiennego pistoletu H&K P30.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.