Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest 14. Virginii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 marca 2016

W Newport News odbędzie się ceremonia chrztu kolejnego atomowego okrętu podwodnego typu Virginia.

USS Washington jest 7. okrętem budowanym przez Newport News Shipbuilding w ramach programu Virginia. Jednostki tego typu powstają również w stoczni General Dynamics Electric Boat / Zdjęcie: NNS

Przyszły USS Washington (SSN 787), typu Virginia zostanie ochrzczony na terenie stoczni Newport News Shipbuilding w Wirginii. Udział w ceremonii wezmą m.in. przedstawiciele dowództwa US Navy. Matką chrzestną okrętu zostanie p. Elisabeth Mabus, córka Raya Mabusa, Sekretarza Marynarki Wojennej USA.

Budowa USS Washington rozpoczęła się w listopadzie 2014. W ub.r. producent z Newport News zakończył proces scalania poszczególnych sekcji okrętu. W najbliższych miesiącach jednostka przejdzie pierwszą serię testów, które poprzedzą przekazanie przyszłemu użytkownikowi. Okręt powinien znaleźć się w linii w 2017.

USS Washington jest 14. atomowym OP typu Virginia i 4. jednostką budowaną w ramach trzeciej transzy (Block III). Okręty tej partii charakteryzują się m.in. zmodyfikowaną wyrzutnią pocisków manewrujących MAURC (Multiple All-Up-Round Canister) i nowocześniejszą aparaturą sonarową (USS John Warner w linii, 2015-08-03). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra