Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod USS John Warner

Marynarka wojenna, 19 marca 2013

Na terenie należącej do Huntington Ingalls Industries (HII) stoczni Newport News Shipbuilding (NNS) odbyła się uroczystość położenia stępki pod wielozadaniowy okręt podwodny typu Virginia, przyszły USS John Warner (SSN 785).

Uroczystość położenia stępki pod przyszły USS John Warner (SSN 785) / Zdjęcie: HII

Ceremonia, która odbyła się 16 marca, miała przede wszystkim wymiar symboliczny. Montaż okrętu rozpoczął się bowiem jeszcze w 2009. Szacuje się, że w chwili obecnej gotowe jest już ok. 60% konstrukcji. Ukończenie prac montażowych oraz przekazanie okrętu US Navy zaplanowane jest na 2015.

SSN 785 jest 12. okrętem typu Virginia i drugim budowanym w ramach trzeciej transzy (Block III). W porównaniu do wcześniejszych OP, wprowadzono zmiany m.in. w aparaturze sonarowej jednostki. Zamontowano też dwie 6-rurowe wyrzutnie pocisków samosterujących Tomahawk (Multiple All-Up-Round Canister) w miejsce 12 jednorurowych (Prace rozwojowe nad Virginią, 2012-11-20).

Dziobowa część SSN 785, zmontowana na terenie Newport News Shipbuilding / Zdjęcie: US Navy

Przyszły USS John Warner odróżnia się od reszty okrętów typu Virginia nazewnictwem. Stanowi on bowiem wyjątek w grupie 18 zakontraktowanych do tej pory jednostek, z których wszystkie pozostałe noszą nazwy kolejnych stanów USA (Nowe nazwy amerykańskich OP, 2012-04-16).

 Patron SSN 785, to były wieloletni senator z Wirginii. W przeszłości służył w US Navy oraz Korpusie Piechoty Morskiej USA (USMC). W latach 1972-1974 sprawował funkcję Sekretarza Marynarki Wojennej USA. Imię zostało nadane okrętowi jeszcze w styczniu 2009.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.