Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie indonezyjskiego OP

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 marca 2016

W Republice Korei zwodowano pierwszy indonezyjski okręt podwodny typu Chang Bogo.

Nowe indonezyjskie OP będą wypierać 1400 t. Okręty mają rozwijać 21 w. Zasięg ma wynosić 18,5 tys. km / Zdjęcie: DSME

Na terenie stoczni Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering (DSME) odbyła się ceremonia wodowania okrętu podwodnego typu Chang Bogo (typ 209/1400), przeznaczonego dla Tentara Nasional Indonesia-Angkatan Laut (TNI–AL, marynarki wojennej Indonezji). Wkrótce rozpoczną się testy morskie jednostki. Okręt powinien trafić do odbiorcy w marcu 2017.

Obecnie TNI-AL oczekuje dostawy 3 jednostek typu Chang Bogo, zbudowanych w oparciu o projekt niemieckich OP typ 209. Dwa okręty zbuduje DSME w Republice Korei. Ostatnia z jednostek powstanie w Indonezji. Jej produkcją zajmie się PT Pal Indonesia. Producent rozpoczął już prace infrastrukturalne w stoczni w Surabaja na wyspie Jawa, które przystosują obiekt do budowy nowego OP (Przygotowania do budowy 3. indonezyjskiego OP, 2016-03-10).

Dowództwo TNI-AL przekonuje władze w Dżakarcie do kupna 6 OP typu Chang Bogo. Okręty będą służyły do patrolowania wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej państwa i ochrony indonezyjskich interesów na Morzu Południowochińskim, które w ostatnich latach stało się obszarem sporów terytorialnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra