Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wodowanie indonezyjskiego OP

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 marca 2016

W Republice Korei zwodowano pierwszy indonezyjski okręt podwodny typu Chang Bogo.

Nowe indonezyjskie OP będą wypierać 1400 t. Okręty mają rozwijać 21 w. Zasięg ma wynosić 18,5 tys. km / Zdjęcie: DSME

Na terenie stoczni Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering (DSME) odbyła się ceremonia wodowania okrętu podwodnego typu Chang Bogo (typ 209/1400), przeznaczonego dla Tentara Nasional Indonesia-Angkatan Laut (TNI–AL, marynarki wojennej Indonezji). Wkrótce rozpoczną się testy morskie jednostki. Okręt powinien trafić do odbiorcy w marcu 2017.

Obecnie TNI-AL oczekuje dostawy 3 jednostek typu Chang Bogo, zbudowanych w oparciu o projekt niemieckich OP typ 209. Dwa okręty zbuduje DSME w Republice Korei. Ostatnia z jednostek powstanie w Indonezji. Jej produkcją zajmie się PT Pal Indonesia. Producent rozpoczął już prace infrastrukturalne w stoczni w Surabaja na wyspie Jawa, które przystosują obiekt do budowy nowego OP (Przygotowania do budowy 3. indonezyjskiego OP, 2016-03-10).

Dowództwo TNI-AL przekonuje władze w Dżakarcie do kupna 6 OP typu Chang Bogo. Okręty będą służyły do patrolowania wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej państwa i ochrony indonezyjskich interesów na Morzu Południowochińskim, które w ostatnich latach stało się obszarem sporów terytorialnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.