Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nawigacja Sagema dla indonezyjskich OP

Marynarka wojenna, 20 listopada 2013

Sagem dostarczy systemy nawigacji dla nowych indonezyjskich okrętów podwodnych budowanych przez południowokoreańskie Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering Co. Ltd (DSME).

Jeden z południowokoreańskich OP typu Chang Bogo, ROKS Chang Bogo (SSK 61). W oparciu o ich projekt budowane są okręty zakupione przez Indonezję / Zdjęcie: US Navy

Nowe indonezyjskie OP budowane są w oparciu o projekt południowokoreańskich Chang Bogo, które z kolei powstały na bazie niemieckich konwencjonalnych jednostek Typ 209. Tentara Nasional Indonesia Angkatan Laut (marynarka wojenna Indonezji) ma otrzymać 3 okręty omawianego typu, które są jednak większe i o wiele bardziej nowoczesne, niż użytkowane przez Daehanminguk Haegun (marynarkę wojenną Republiki Korei).

Indonezyjskie okręty mają zostać przekazane odbiorcy w latach 2015-2016. Ich wejście do służby zostało zapowiedziane na 2018. Okręty mają zostać wyposażone m.in. w opracowany przez francuski Sagem system nawigacji. Składa on się z 2 zestawów nawigacji bezwładnościowej Sigma 40XP oraz specjalistycznego oprogramowania.

Wybór przez DSME francuskich systemów nawigacji dla indonezyjskich OP nie jest zaskoczeniem. Sagem jest też zaangażowany w modernizację wspomnianych południowokoreańskich jednostek typu Chang Bogo. Jej celem jest wydłużenie trwałości użytkowej okrętów do czasu wprowadzenia do służby wszystkich jednostek typu Son Won-Il (Typ 214) (Wodowanie kolejnego Son Won-Il, 2013-08-15, Wodowanie kolejnego, koreańskiego U214, 2008-06-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.