Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nawigacja Sagema dla indonezyjskich OP

Marynarka wojenna, 20 listopada 2013

Sagem dostarczy systemy nawigacji dla nowych indonezyjskich okrętów podwodnych budowanych przez południowokoreańskie Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering Co. Ltd (DSME).

Jeden z południowokoreańskich OP typu Chang Bogo, ROKS Chang Bogo (SSK 61). W oparciu o ich projekt budowane są okręty zakupione przez Indonezję / Zdjęcie: US Navy

Nowe indonezyjskie OP budowane są w oparciu o projekt południowokoreańskich Chang Bogo, które z kolei powstały na bazie niemieckich konwencjonalnych jednostek Typ 209. Tentara Nasional Indonesia Angkatan Laut (marynarka wojenna Indonezji) ma otrzymać 3 okręty omawianego typu, które są jednak większe i o wiele bardziej nowoczesne, niż użytkowane przez Daehanminguk Haegun (marynarkę wojenną Republiki Korei).

Indonezyjskie okręty mają zostać przekazane odbiorcy w latach 2015-2016. Ich wejście do służby zostało zapowiedziane na 2018. Okręty mają zostać wyposażone m.in. w opracowany przez francuski Sagem system nawigacji. Składa on się z 2 zestawów nawigacji bezwładnościowej Sigma 40XP oraz specjalistycznego oprogramowania.

Wybór przez DSME francuskich systemów nawigacji dla indonezyjskich OP nie jest zaskoczeniem. Sagem jest też zaangażowany w modernizację wspomnianych południowokoreańskich jednostek typu Chang Bogo. Jej celem jest wydłużenie trwałości użytkowej okrętów do czasu wprowadzenia do służby wszystkich jednostek typu Son Won-Il (Typ 214) (Wodowanie kolejnego Son Won-Il, 2013-08-15, Wodowanie kolejnego, koreańskiego U214, 2008-06-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.