Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przygotowania do budowy 3. indonezyjskiego OP

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 marca 2016

Jesienią zakończy się rozbudowa stoczni PT Pal Indonesia, w której powstanie co najmniej jeden z indonezyjskich okrętów podwodnych typu Chang Bogo.

W Indonezji trwają przygotowania do budowy konwencjonalnego okrętu podwodnego typu Chang Bogo / Zdjęcie: USN

W Surabaja na wyspie Jawa trwa rozbudowa zakładów stoczniowych rodzimego producenta PT Pal Indonesia. W przyszłości obiekty posłużą do budowy jednego z kowencjonalnych okrętów podwodnych typu Chang Bogo (typ 209/1400), zamówionych w 2011 przez Tentara Nasional Indonesia-Angkatan Laut (TNI–AL, marynarkę wojenną Indonezji, Kosztowne indonezyjskie przygotowania, 2014-02-19).

Budowa okrętu rozpocznie się w październiku. Jednostka wejdzie do służby pod koniec obecnej dekady. W 2017 TNI–AL powinna odebrać pierwszy z 2 okrętów typu Chang Bogo, budowanych w Republice Korei przez lokalne Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering's (DSME).

W przeszłości władze w Dżakarcie sugerowały zwiększenie zamówienia na nowe OP. Dowództwo TNI–AL najchętniej dysponowałoby 6 jednostkami typu Chang Bogo. Okręty będą służyły do patrolowania wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej państwa i ochrony indonezyjskich interesów na Morzu Południowochińskim, które w ostatnich latach stało się obszarem sporów terytorialnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.