Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przygotowania do budowy 3. indonezyjskiego OP

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 marca 2016

Jesienią zakończy się rozbudowa stoczni PT Pal Indonesia, w której powstanie co najmniej jeden z indonezyjskich okrętów podwodnych typu Chang Bogo.

W Indonezji trwają przygotowania do budowy konwencjonalnego okrętu podwodnego typu Chang Bogo / Zdjęcie: USN

W Surabaja na wyspie Jawa trwa rozbudowa zakładów stoczniowych rodzimego producenta PT Pal Indonesia. W przyszłości obiekty posłużą do budowy jednego z kowencjonalnych okrętów podwodnych typu Chang Bogo (typ 209/1400), zamówionych w 2011 przez Tentara Nasional Indonesia-Angkatan Laut (TNI–AL, marynarkę wojenną Indonezji, Kosztowne indonezyjskie przygotowania, 2014-02-19).

Budowa okrętu rozpocznie się w październiku. Jednostka wejdzie do służby pod koniec obecnej dekady. W 2017 TNI–AL powinna odebrać pierwszy z 2 okrętów typu Chang Bogo, budowanych w Republice Korei przez lokalne Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering's (DSME).

W przeszłości władze w Dżakarcie sugerowały zwiększenie zamówienia na nowe OP. Dowództwo TNI–AL najchętniej dysponowałoby 6 jednostkami typu Chang Bogo. Okręty będą służyły do patrolowania wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej państwa i ochrony indonezyjskich interesów na Morzu Południowochińskim, które w ostatnich latach stało się obszarem sporów terytorialnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra