Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

GAO odrzuciło wniosek LM

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 grudnia 2015

Protest Lockheed Martina w związku z wynikami przetargu na JLTV został odrzucony. Oshkosh Defense otrzymało zgodę na wznowienie produkcji pierwszej partii seryjnych samochodów terenowych L-ATV.

Pomimo odrzucenia skargi Lockheed Martina przez GAO, producent będzie dochodził swoich praw przed sądem federalnym, rozpatrującym skargi przeciwko rządowi USA / Zdjęcie: Lockheed Martin

W sierpniu Departament Obrony ogłosił wyniki przetargu na dostawę nowych samochodów terenowych dla amerykańskich sił zbrojnych, JLTV (Joint Light Tactical Vehicle). Waszyngton zadecydował, że za kilka lat żołnierze US Army i Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC) przesiądą się z wiekowych pojazdów rodziny HMMWV 4x4 do znacznie nowocześniejszych wozów Oshkosh Defense L-ATV (Light Combat Tactical All-Terrain Vehicle) 4x4 (AM General komentuje wyniki JLTV, 2015-09-13; Oshkosh Defense wygrał JLTV, 2015-08-26).

Ze zwycięstwem koncernu z Wisconsin pogodzić nie mógł się inny z faworytów przetargu – Lockheed Martin. Przedstawiciele producenta zapowiedzieli złożenie skargi na tryb wyboru zwycięskiej oferty (Lockheed Martin oprotestował wyniki JLTV, 2015-09-09). Wczoraj, po wielu tygodniach spędzonych na analizie i ocenie przedłożonego wniosku, Government Accountability Office (GAO, parlamentarne biuro kontroli rządu) postanowiło odrzucić oskarżenia stawiane przez koncern z Bethesda.

Tego samego dnia US Army zleciła Oshkosh Defense wznowienie montażu wozów L-ATV 4x4. Producent z Wisconsin zapewnia, że pierwsza transza nowych samochodów terenowych trafi do odbiorców w ciągu 10 miesięcy.

Przypomnijmy, że w ramach programu JLTV Departament Obrony USA chce zakupić ponad 55 tys. nowych samochodów terenowych, które zastąpią obecnie eksploatowane HMMWV. Wozy zostaną przekazane jednostkom US Army i USMC. Wojska lądowe odbiorą ok. 50 tys. pojazdów, a kolejne 5,5 tys. trafi do Marines. Wartość programu obliczana jest na co najmniej 23 mld USD (90,8 mld zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.