Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DIMDEX 2016: Katar chroni wybrzeże

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 31 marca 2016

Podczas zakończonych dziś targów DIMDEX podpisano memorandum o porozumieniu w sprawie zakupu przez Katar systemu obrony wybrzeża od MBDA.

Nowy katarski system obrony wybrzeża będzie służył do obserwacji morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej państwa, a także reagowania na wszelkie próby pogwałcenia jego suwerenności na tych wodach. Można go będzie też użyć do ochrony infrastruktury krytycznej, w tym portów i baz morskich, a także platform wydobywczych i energetycznych sieci przesyłowych / Zdjęcie: Michał Jarocki

Przedstawiciele dowództwa sił zbrojnych Kataru zawarli z MBDA memorandum o porozumieniu w sprawie zakupu systemu obrony wybrzeża, opartego na pociskach przeciwokrętowych Exocet MM40 Block 3 i Marte ER (Extended Range). Memorandum toruje drogę do rozpoczęcia oficjalnych negocjacji, które poprzedzą formalne podpisanie kontraktu. Wartość przedsięwzięcia szacuje się na 2,6 mld QAR (2,7 mld zł).

Szczegóły katarskiego programu zbrojeniowego zostaną dopiero wypracowane. Uważa się jednak, że nowy system obrony wybrzeża będzie opierał się na użyciu mobilnych stacji radiolokacyjnych i wyrzutni pocisków przeciwokrętowych Exocet / Marte, a także stanowisk kierowania ogniem i zarządzania walką. System będzie miał własne urządzenia obserwacji i analizy otoczenia, w tym głowice optoelektroniczne wyposażone w kamery pracujące w paśmie światła widzialnego i termowizyjne. W razie potrzeby będzie mógł współpracować z systemami dowodzenia wyższego szczebla.

Pierwszy, choć mocno wstępny, sukces MBDA osiągnęło zaledwie rok po oficjalnym debiucie targowym nowego systemu obrony wybrzeża. Po raz pierwszy zaprezentowano go bowiem podczas zeszłorocznych targów IDEX, które zorganizowano w Abu Zabi (IDEX 2015: Obrona wybrzeża według MBDA, 2015-02-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.