Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gwardia Narodowa na Islandii

Lotnictwo wojskowe, 05 kwietnia 2016

Wczoraj Amerykanie zainaugurowali kolejną misję obrony przestrzeni powietrznej Islandii.

Misja amerykańskich F-15C na Islandii zakończy się 28 kwietnia / Zdjęcie: USAFE

Od wczoraj w bazie Keflavik ponownie stacjonują samoloty myśliwskie F-15C Eagle. Tym razem Amerykanie wysłali na Islandię lotników Gwardii Narodowej (USAFE ponownie na Islandii , 2015-04-27).

Kontyngent działający w ramach misji Icelandic Air Surveillance liczy ok. 200 ludzi. Jego wyposażenie stanowią 4 F-15C ze składu 131st Expeditionary Fighter Squadron, z bazy ANG Barnes w stanie Massachusetts i 194th Expeditionary Fighter Squadron, z bazy ANG Fresno w Kalifornii.

Oprócz tego w/w eskadry wysłały za Atlantyk w ramach operacji Atlantic Resolve, 8 innych F-15C i 150 żołnierzy i oficerów. Myśliwce wezmą udział w ćwiczeniach Frisian Flag, a także będą współdziałały z wojskami lotniczymi europejskich krajów NATO, operując z baz w Bułgarii, Estonii i Rumunii.

W przebazowaniu przez Atlantyk F-15C wspomagały tankowce KC-135 Air Force Reserve Command z 507th Air Refueling Wing, z bazy Tinker w Oklahomie i 916th Air Refueling Wing, z bazy Seymour Johnson w Karolinie Pn. Podczas pobytu w Europie posłużą one m. in. do ćwiczeń pobierania paliwa przez samoloty amerykańskie i sojusznicze.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.