Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Krab: pełna reaktywacja

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 08 kwietnia 2016

We czwartek w Hucie Stalowa Wola komisja Inspektoratu Uzbrojenia MON podpisała ostatnie dokumenty, związane z akceptacją protokołów badań armatohaubicy Krab.

W Planie Modernizacji Technicznej SZ RP zaplanowano pozyskanie 5 dywizjonów Regina, liczących łącznie 120 sah Krab. Pierwotnie uzgodniony termin zakończenia ich dostaw, planowany na 2025, ma ulec skróceniu / Zdjęcie: Jerzy Reszczyński

Oznacza to, że HSW może już dostarczyć wojsku pierwsze samobieżne armatohaubice Krab na nowym podwoziu wywodzącym się z konstrukcji południowokoreańskiej Samsung Techwin K9 Thunder. HSW ma – aneksowaną pod koniec 2014 – umowę z MON (Nowy Krab gotów do badań, 2015-08-25) w sprawie wyprodukowania do połowy 2017 i dostarczenia SZ RP pierwszego dywizjonu Regina, składającego się m.in. z 24 sah Krab oraz zespołu pojazdów towarzyszących (amunicyjnych, technicznych, dowódczych, itp.).

Huta Stalowa Wola deklaruje, że gotowa jest termin ten skrócić o kwartał. Oznacza to, że w najbliższych miesiącach HSW zmuszona będzie przede wszystkim zintensyfikować współpracę ze swoim południowokoreańskim partnerem, dostawcą i licencjodawcą podwozia K9, które zastąpiło nieudane i źle wykonane podwozie typu Kalina z Gliwic.

Możliwe jest, że wszystkie nowe podwozia dostarczone zostaną do HSW jeszcze w tym roku (ich transport z Republiki Korei do Polski trwa blisko 2 miesiące). Systemy wieżowe, które w HSW wykonano zgodnie z harmonogramem uzgodnionym z MON, od kilkunastu miesięcy czekają w Stalowej Woli na dostawę podwozi. Kraby na nowym nośniku, który docelowo produkowany będzie w kraju, dostarczane będą do wojska partiami. Pierwsze dwie sah, wykonane w sierpniu i wrześniu 2015 na potrzeby programy badań typu, zostaną przekazane wojsku najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.