Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RCN atakuje cele lądowe

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 13 kwietnia 2016

Marynarka wojenna Kanady przeprowadziła ćwiczenia użycia kierowanych pocisków rakietowych Harpoon przeciwko celom lądowym.

Fregata rakietowa HMCS Vancouver odpala kierowany pocisk rakietowy RGM-84L Harpoon przeciwko celowi lądowemu podczas ćwiczeń JoLTEX 2016. Jest to pierwsza ze zmodernizowanych fregat rakietowych typu Halifax, która przeprowadziła tego typu działania / Zdjęcie: MO Kanady

Na przełomie marca i kwietnia kanadyjska fregata rakietowa HMCS Vancouver (FFH 331), typu Halifax, która na co dzień stacjonuje w Esquimalt na zachodzie kraju, wzięła udział w ćwiczeniach Joint Littoral Training Exercise (JoLTEX) 2016, zorganizowanych u wybrzeży Kalifornii. Wspólnie z okrętami US Navy ćwiczono prowadzenie operacji bojowych w strefach przybrzeżnych, w tym ataki na obiekty lądowe.

Kanadyjska fregata kilkukrotnie użyła kierowanych pocisków przeciwokrętowych RGM-84L Harpoon przeciwko celom lądowym, wyznaczonym przez organizatorów ćwiczeń. Próba była też okazją do sprawdzenia działania nowego systemu zarządzania walką.

HMCS Vancouver jest pierwszą ze zmodernizowanych fregat typu Halifax, która przeprowadziła tego typu ćwiczenia. Stanowiły one okazję do oceny wyników przeprowadzonych prac modernizacyjnych, które miały wydłużyć trwałość użytkową okrętów, a także zwiększyć ich potencjał bojowy (Pierwsza misja zmodernizowanej fregaty, 2015-01-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.