Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Internet we flocie A320 Lufthansy

Lotnictwo cywilne, 28 czerwca 2016

W październiku tego roku Lufthansa zaoferuje na rejsach krótko- i średniodystansowych dostęp do szerokopasmowego Internetu.

W czerwcu pierwszy samolot z rodziny A320, należący do Lufthansy, został wyposażony w antenę działającą w paśmie Ka. Umożliwia ona podróżnym dostęp do szerokopasmowego Internetu / Zdjęcie: Lufthansa

W październiku pierwsze Airbusy z rodziny A320, należące do Lufthansy, wyposażone w dostęp do szerokopasmowego Internetu, rozpoczną obsługę połączeń krótko- i średniodystansowych. Zabudowanie odpowiednich urządzeń w całej flocie A319, A320 i A321 niemieckiego przewoźnika zakończy się w połowie 2018.

Lufthansa Technik jest pierwszym przedsiębiorstwem obsługowym w Europie, które otrzymało Uzupełniający Certyfikat Typu (STC) od Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), zezwalający na zabudowanie we flocie A320 anteny działającej w paśmie Ka. Pierwsza samolot został wyposażony w nowe urządzenia w bieżącym miesiącu. W kolejnych tygodniach odbędą się próby ich działania podczas lotu. Pasażerowie Lufthansy będą mogli korzystać z nowej usługi od października. W kolejnym etapie w nową technologię wyposażone zostaną także samoloty innych linii, wchodzących w skład grupy Lufthansa.

Usługa Lufthansy i partnera Inmarsatu, jest oparta o najnowszą technologię zapewniającą połączenie za pośrednictwem sieci Inmarsat Global Xpress. Pasażerowie będą mogli łączyć się z Internetem za pomocą własnych urządzeń mobilnych. Oprócz podstawowych usług, jak przeglądanie sieci i dostęp do poczty, możliwe będzie również oglądanie filmów. W późniejszym czasie podróżni będą mogli korzystać z telefonów komórkowych do wysyłania wiadomości tekstowych i transferu danych.

Lufthansa Technik odpowiada za zabudowanie wszystkich instalacji i elementów, a także za zapewnienie zgodności z przepisami lotniczymi i ustawowymi. Jest to pierwsze w Europie zakończone sukcesem zabudowanie sieci łączności GX i zaprojektowanej przez Honeywella anteny pracującej w paśmie Ka. Do zabudowania wymagane były modyfikacje instalacji elektrycznej i struktury samolotu. Wszystkie zmiany zostały opracowane i zatwierdzone przez specjalistów Lufthansa Technik. Prace instalacyjne mogą być wykonane niezależnie, w ciągu 4 dni, lub podczas planowych przeglądów obsługowych.

Lufthansa wykonała pierwsze rejsowe połączenie na świecie z szerokopasmowym dostępem do Internetu 15 stycznia 2003. Pomimo rosnącej popularności wśród pasażerów, przewoźnik zrezygnował z tej usługi w 2006 z powodu zaprzestania działalności satelitów Connexion Boeinga. W grudniu 2010 Lufthansa po raz kolejny została pierwszą linią lotniczą oferującą dostęp do Internetu na rejsach międzykontynentalnych. Od czerwca 2015 FlyNet jest dostępny we wszystkich 107 samolotach Lufthansy, obsługujących połączenia dalekodystansowe. Jest to największa w świecie flota statków powietrznych, zapewniających pasażerom dostęp do Internetu (Polskie filmy w samolotach Lufthansy , 2016-05-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.