Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kormoran przekracza możliwości

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 lipca 2016

Niszczyciel min ORP Kormoran rozpoczął testy morskie. W pierwszych dniach prób okręt przekroczył możliwości obliczeniowe. 

ORP Kormoran w drodze na pierwsze testy morskie. Okręt ma wejść do służby w 4. kwartale br. / Zdjęcie: Remontowa Shipbuilding / Inspektorat Uzbrojenia

W środę nowy polski niszczyciel min, ORP Kormoran (601), opuścił stocznię Remontowa Shipbuilding i rozpoczął pierwszy etap prób morskich. W ich trakcie ocenie poddana zostanie praca podstawowych systemów pokładowych, w tym układu napędowego. Przedsięwzięcie poprzedziły testy portowe na uwięzi.

Już w pierwszych dniach prób ORP Kormoran przekroczył możliwości obliczeniowe. Okręt rozwinął ponad 15 w. Testy prowadzono w trudnych warunkach pogodowych, przy stanie morza do 80 w skali Beauforta. 

Niszczyciel min zwodowano i ochrzczono 4 września 2015 na terenie Remontowa Shipbuilding (ORP Kormoran już na wodzie, 2015-09-04). Matką chrzestną ORP Kormoran została Mariola Jolanta Karweta – wdowa po admirale Andrzeju Karwecie – dowódcy Marynarki Wojennej RP. W ostatnich miesiącach okręt przechodził prace wykończeniowe.

ORP Kormoran przeznaczony jest do poszukiwania i zwalczania min morskich na wodach morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej, prowadzenia działań w grupach taktycznych na Morzu Bałtyckim i Północnym, a także wykonywania innych zadań określonych przez dowództwo Marynarki Wojennej RP. Okręt zaprojektowano by zapewnić niską sygnaturę pól fizycznych. Jednostka ma wysokie parametry manewrowe, m.in. dzięki zastosowaniu pędników cykloidalnych, napędzanych silnikami spalinowymi.

Więcej na temat testów morskich ORP Kormoran w RAPORT-wto 7/2016


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.