Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Finnair instaluje Wi-Fi w A330

Lotnictwo cywilne, 22 lipca 2016

W maju 2017 we wszystkich samolotach floty dalekodystansowej Finnaira dostępne będzie bezprzewodowe połączenie internetowe.

Do maja 2017 cała flota samolotów dalekodystansowych Finnair zostanie wyposażona w urządzenia umożliwiające dostęp do Internetu / Zdjęcie: Finnair

W zeszłym roku narodowy przewoźnik Finlandii zapowiedział wprowadzenie bezprzewodowych połączeń z Internetem w większości swoich samolotów szeroko i wąsko-kadłubowych. Pierwsze bezprzewodowe połączenia z Internetem pojawiły się we flocie Finnaira pod koniec ub. r., na pokładzie nowego Airbusa A350. W październiku fińskie towarzystwo rozpocznie instalacje Wi-Fi w swoich Airbusach A330. Zakończenie prac planowane jest na maj 2017.

W maju 2017 nasi klienci będą mogli korzystać z bezprzewodowego połączenia na pokładach wszystkich samolotów floty dalekodystansowej. Poza bezprzewodowym Internetem zaoferujemy naszym klientom także szeroką gamę rozrywki pokładowej, możliwość zrobienia zakupów, wiadomości emitowane w rzeczywistym czasie antenowym i inne dodatkowe usługi w ramach bezpłatnego systemu multimedialnego Finnaira Nordic Sky – mówi Piia Karhu, wiceprezes Finnaira ds. rozwoju usług pasażerskich (Nordic Sky w A350 Finnair, 2016-02-22).

Jako dostawca bezprzewodowych połączeń internetowych dla fińskich A330 został wybrany Panasonic Avionic Corporation, który obsługuje już połączenia internetowe na pokładach A350. Połączenie będzie opierać się na odbiornikach satelitarnych, pracujących w paśmie Ku, które gwarantują stabilne działanie połączenia sieciowego podczas lotu.

Bezprzewodowy dostęp do internetu jest bezpłatny dla pasażerów klasy biznes, członków programu Finnair Plus Gold i Platinum oraz posiadaczy statusu Sapphire i Emerald w sojuszu oneworld. Pasażerowie klasy ekonomicznej mogą wykupić czasowy dostęp do Internetu w cenie 5 euro (22 zł) za godzinę połączenia lub na cały czas trwania lotu za 15 euro (66 zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.