Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odbiór południowokoreańskich Wildcatów

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 28 lipca 2016

Marynarka wojenna Republiki Korei odebrała pierwsze śmigłowce morskie AW159 Wildcat.

Pierwsze 4 śmigłowce morskie AW159 Wildcat zostały przekazane marynarce wojennej Republiki Korei. Wiropłaty rozpoczną służbę w 2017 / Zdjęcie: MO Republiki Korei

Wczoraj w Changwon na terenie prowincji Gyeongsang Południowy odbyła się ceremonia przyjęcia do służby 4 śmigłowców morskich AW159 Wildcat. Uroczystość zorganizowano w pobliskiej bazie Daehanminguk Haegun (marynarki wojennej Republiki Korei). Wiropłaty przekazał urząd zakupów wojskowych (DAPA, Defense Acquisition Program Administration), który w czerwcu odebrał je od producenta, koncernu Leonardo-Finmeccanica (Dostawa południowokoreańskich AW159, 2016-06-16).

Przez ostatnie tygodnie Wildcaty przechodziły próby, które miały potwierdzić ich zdatność do lotu. Jednocześnie trwało szkolenie załóg i personelu obsługowego. Południowokoreańskie AW159 będą służyły m.in. do wykrywania, śledzenia i zwalczania nieprzyjacielskich okrętów podwodnych (Sonary Flash Sonics dla AW159, 2013-10-25). Wiropłaty mają operować m.in. z fregat rakietowych typu Incheon, budowanych w ramach programu FFX (Wodowanie FFX-II, 2016-06-09).

DAPA oczekuje teraz dostawy 2., ostatniej transzy AW159, zamówionych w 2013 (A jednak AW159, 2013-01-15). Wchodzące w jej skład 4 wiropłaty zostaną przekazane Koreańczykom pod koniec br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.