Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Huai'an w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 sierpnia 2016

Marynarka wojenna ChRL przejęła do służby nową korwetę rakietową typu Jiangdao.

Jednostki typ Jiangdao uzbrojono m.in. w wyrzutnie pocisków przeciwokrętowych YJ-83 umieszczone na śródokręciu, ośmioprowadnicową wyrzutnię pocisków przeciwlotniczych FL-3000N zamontowaną w tylnej części nadbudówki, 76-mm armatę morską AK-176, dwa 30-mm działa i 6 wyrzutni torpedowych / Zdjęcie: MO ChRL

W bazie Marynarki Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej ChRL w Zhoushan na terenie wschodniej prowincji Zhejiang odbyła się ceremonia przyjęcia do służby korwety rakietowej Huai'an (509), typu Jiangdao (proj. 056). Okręt podporządkowano dowództwu Floty Morza Wschodniego. Jednostka będzie służyła przede wszystkim do patrolowania wyznaczonych akwenów, wsparcia większych zespołów bojowych marynarki wojennej oraz ochrony chińskich wód i infrastruktury krytycznej przed nieprzyjacielskimi okrętami.

Huai'an zbudowano w stoczni Hudong-Zhonghua Shipbuilding w Szanghaju. Stępkę pod okręt położono w styczniu 2015, a już 15 sierpnia jednostka została zwodowana. Huai'an jest 27. korwetą rakietową typu Jiangdao w składzie marynarki wojennej ChRL i 4. okrętem proj. 056/056A przyjętym do służby w br. Wcześniej w linii znalazły się m.in. Qujing (508) i Tongren (507, Kolejna korweta Jiangdao w linii, 2016-06-10; Kolejny Jiangdao w linii, 2016-02-26).

Chińskie korwety rakietowe proj. 056/056A mają ok. 90 m długości i 11 m szerokości. Wypierają1500 t i razwijają 25-28 w. Zasięg, przy prędkości marszowej 16 w, wynosi 6400 km. Mogą przenosić jeden śmigłowiec morski przystosowany do działań ZOP i SAR. Brak hangaru uniemożliwia jednak dłuższe stacjonowanie wiropłata.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.