Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test RS-24

Strategia i polityka, 27 listopada 2008

Rosjanie przeprowadzili wczoraj udany, trzeci już test nowej rakiety międzykontynentalnej RS-24. Pocisk ma zastąpić starsze modele: RS-18A i RS-20.

Pocisk został wystrzelony z mobilnej wyrzutni, z kosmodromu Plesieck. Jego głowice bojowe uderzyły w wyznaczone cele na poligonie Kura, na Kamczatce, odległym o ponad 6 tys. km. To już trzecia próba RS-24. Poprzednie odbyły się 29 maja i 25 grudnia 2007 (zobacz: Kolejne testy rosyjskich rakiet balistycznych).

Dane, dotyczące RS-24, są fragmentaryczne i często sprzeczne. Program utrzymywany jest w ścisłej tajemnicy. Według informacji strony rosyjskiej, pocisk przenosi 3 głowice atomowe i jest większą wersją jednogłowicowych RS-12M2 Topol-M. Razem mają stanowić rdzeń sił nuklearnych Federacji Rosyjskiej w przyszłych dekadach.

Wczorajsza próba była prawdopodobnie jednym z finalnych etapów procesu prób RS-24. Ich produkcja seryjna ma się rozpocząć w przyszłym roku. Zastąpią starzejące się RS-18A i RS-20. Proces ten będzie jednak trwał przynajmniej kilkanaście lat - resursy starych pocisków są stale wydłużane (zobacz: Rosyjski test rakietowy).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.