Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

8 mln pasażerów Modlina

Lotnictwo cywilne, 18 listopada 2016

Międzynarodowy port lotniczy Warszawa-Modlin obsłużył już 8 mln pasażerów.

Plany władz portu w Modlinie zakładają rozbudowę terminala, co pozwoli na obsługiwanie 6 mln pasażerów rocznie / Zdjęcie: Marcin Mielczarek

Wczoraj port Lotniczy Warszawa/Modlin przekroczył liczbę 8 milionów odprawionych pasażerów od początku działania. Jubileuszowym podróżnym, wytypowanym przez system rezerwacyjny podczas odprawy bagażowej przed odlotem, została lecąca z mężem do Dublina pani Dominika Gibka, która z tej okazji otrzymała od lotniska upominki.

Obecnie modliński port oferuje loty do 43 destynacji w Europie. Każdego dnia przemieszcza się tu średnio 8 tys. podróżnych. W zagranicznych mediach branżowych podwarszawskie lotnisko określane jest jako najdynamiczniej rozwijający się port lotniczy w Europie (Pierwszy lot z Modlina do Walencji, 2016-11-11).

Od początku 2016 na modlińskim lotnisku odprawiło się już ponad 2,5 mln osób. Zarząd Spółki szacuje, że do końca roku liczba ta wzrośnie do 2,8 mln. Trwają też przygotowania do rozbudowy terminala. 

Pierwszy w historii lotniska milion pasażerów obsłużyliśmy na początku listopada 2013, czyli po 11 miesiącach pracy portu, nie licząc przerwy spowodowanej remontem pasa. Teraz wynik ten osiągamy już w 4 miesiące – mówi Leszek Chorzewski, p. o. prezesa zarządu spółki. – Przed nami piąty rok działania. Planujemy rozbudowę terminala, który po zakończeniu prac będzie mógł obsługiwać 6 mln podróżnych rocznie. Jeśli uda nam się zrealizować zaplanowane cele, w 2017 przyjmiemy 3 miliony pasażerów, czyli najwięcej jak dotąd w ciągu jednego roku – dodaje Chorzewski.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.