Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Centrum obsługi Ryanaira we Wrocławiu

Lotnictwo cywilne, 14 maja 2015

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair ogłosiły wczoraj decyzję o utworzeniu swojego pierwszego w Polsce centrum obsługi technicznej samolotów, które będzie zlokalizowane w porcie lotniczym we Wrocławiu.

Zdjęcie: Marcin Sigmund

Budowa wartego ponad 6 mln euro (ok. 24,6 mln zł) centrum rozpocznie się w listopadzie br. Obiekt ma być oddany do użytku w już marcu 2016. Głównym budynkiem centrum, w którym będą prowadzone przeglądy typu C samolotów Boeing 737-800 (na zdjęciu), będzie dwustanowiskowy, nowoczesny hangar, który w przyszłości będzie można rozbudować.

Według deklaracji przewoźnika w centrum zlokalizowanym w porcie lotniczym Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika znajdzie zatrudnienie około 150 wysoko wykwalifikowanych specjalistów, w tym licencjonowanych inżynierów, mechaników oraz członków personelu pomocniczego. W stolicy Dolnego Śląska ma powstać również zaplecze szkoleniowe. Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej prowadzi w tej sprawie rozmowy z liniami lotniczymi Ryanair oraz z Lotniczymi Zakładami Naukowymi we Wrocławiu.

– Ryanair, jako największy przewoźnik w Polsce ma przyjemność ogłosić powstanie naszego pierwszego polskiego centrum obsługi technicznej samolotów.  Ta inwestycja możliwa jest dzięki pomocy i wsparciu Portu Lotniczego Wrocław.  Wrocławskie centrum obsługi technicznej (WAMS) zostanie otwarte w marcu 2016 i pozwoli na utworzenie do 150 miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanego personelu. Polska jest bardzo ważnym rynkiem wzrostu dla Ryanair.  Wrocław jest również fantastycznym miejscem do zatrudnienia wykwalifikowanego personelu, który będzie wspierać ten ambitny projekt w nadchodzących miesiącach i latach – powiedział Michael Hickey, dyrektor operacyjny Ryanair.

– Rozmowy na temat centrum obsługi technicznej samolotów Ryanair były prowadzone od kilku lat. Przewoźnik od początku swojej działalności na polskim niebie jest silnie związany ze stolicą Dolnego Śląska. Jesteśmy przekonani, że decyzja o uruchomieniu centrum właśnie na wrocławskim lotnisku jeszcze wzmocni te więzi. Dzięki temu w przyszłości będziemy jeszcze bardziej atrakcyjnym lotniskiem dla przewoźników, którzy poszukują miejsca dla swojej bazy technicznej. We Wrocławiu znajdą grupę świetnie wykształconych i doświadczonych ekspertów, więc wybór naszego miasta i lotniska będzie oczywisty – dodałDariusz Kuś, prezes portu lotniczego Wrocław.

Obecnie na wrocławskim lotnisku stacjonują 2 samoloty Ryanaira. Aktualnie przewoźnik obsługuje z tego portu 20 tras i szacuje, że w ciągu roku przewiezie milion pasażerów. Ryanair dysponuje flotą złożoną z 320 Boeingów 737-800, które bazują na 73 lotniskach. Samoloty latają na ponad 1600 trasach i docierają do 190 portów lotniczych w 30 krajach. Według deklaracji przewoźnika średni poziom wypełnienia samolotów wynosi 87%.

W 2016 linia planuje przewiezienie 100 mln pasażerów, a w 2024 – aż 160 mln podróżnych. W Polsce pod względem liczby przewiezionych pasażerów Ryanair znajduje się na pierwszym miejscu, przed PLL LOT i Wizz Air. Aktualnie samoloty irlandzkiego przewoźnika wykonują loty na 132 trasach z 11 polskich lotnisk, z których 4 (Gdańsk, Kraków, Modlin i Wrocław) ykorzystują jako swoje bazy (Z Ryanairem na Kanary, 2015-05-07).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra