Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie L57

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 listopada 2016

W Indiach zwodowano kolejną barkę desantową zaprojektowaną i zbudowaną przez lokalną stocznię GRSE.

Barki desantowe proj. Mk IV będą służyć do transportu żołnierzy i wyposażenia wojskowego na ląd, np. podczas operacji desantowania. Mają też wspierać wojska walczące na nieprzyjacielskich plażach, dostarczając im uzbrojenie i zaopatrzenie. Okręty tego typu będą eksploatowane przede wszystkim w rejonie archipelagu Andamanów i Nikobarów, a także na Lakszadiwach / Zdjęcie: MO Indii

Wczoraj w Kalkucie odbyła się ceremonia wodowania 7. barki desantowej proj. Mk. IV. Ceremonię zorganizowano na terenie producenta jednostki, stoczni Garden Reach Shipbuilders and Engineers (GRSE). Udział wzięli w niej przedstawiciele Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii).

Budowę L57 zapoczątkowano w 2015. W najbliższych miesiącach jednostka przejdzie prace wykończeniowe, podczas których zamontowane zostanie kluczowe wyposażenie pokładowe. Następnie rozpoczną się testy morskie.

Indyjskie barki desantowe mają ok. 63 m długości i 11 m szerokości. Wypierają 830 t i rozwijają 15 w. Przy prędkości marszowej 12 w zasięg przekracza 2700 km. Są uzbrojone m.in. w dwa 30-mm działa morskie CRN-91 i PPZR bardzo bliskiego zasięgu Igła. Na pokładzie znajdzie się miejsce dla 216 osób, w tym 160 żołnierzy desantu (Pierwsza barka desantowa Mk IV, 2016-10-06). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.