Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chińskie OP z wizytą w Pakistanie

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 22 lipca 2015

W ostatnich miesiącach chińskie okręty podwodne co najmniej dwukrotnie wchodziły do bazy morskiej w Karaczi.

Od kwietnia chińskie konwencjonalne OP co najmniej dwukrotnie wchodziły do bazy morskiej w Karaczi. Indie postrzegają rosnącą aktywność marynarki wojennej ChRL na Oceanie Indyjskim jako zagrożenie dla własnego bezpieczeństwa / Zdjęcie: MO ChRL

Politycy zasiadający w Rajya Sabha, izbie wyższej indyjskiego parlamentu, zostali poinformowani przez ministra obrony Indii, Manohara Parrikara o rosnącej aktywności chińskich okrętów podwodnych na zachodnich wodach Oceanu Indyjskiego. W ciągu ostatnich trzech miesięcy konwencjonalne OP marynarki wojennej ChRL co najmniej dwukrotnie wchodziły z roboczą wizytą do pakistańskiej bazy morskiej w Karaczi (Przebazowanie pakistańskiej floty , 2014-04-24).

Chińskie OP wchodziły do Karaczi w kwietniu i lipcu. Wizyty trwały ok. tygodnia. W tym czasie załogi uzupełniały zapasy i wykonywały doraźne naprawy wyposażenia pokładowego. Okręty wracały potem do pełnienia patroli bojowych na zachodnich wodach Oceanu Indyjskiego lub też udawały się w drogę powrotną do portów macierzystych w Chinach.

Minister Parrikar nie poinformował, które z chińskich OP pełniły w tym czasie służbę na Oceanie Indyjskim. Można przypuszczać, że chodzi o jednostki proj. 039A/041 (w kodzie NATO Yuan). Wiosną decyzję o zakupie 8 okrętów tego typu podjęły władze Pakistanu (Pakistan wybierze chińskie OP, 2015-04-06). Wkrótce OP proj. 041 mogą również trafić do Tajlandii (Tajlandia bliżej chińskich OP, 2015-06-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.