Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Do-228 dla Indii

Lotnictwo wojskowe, 12 lutego 2015

HAL dostarczy Indiom kilkanaście samolotów Dornier Do-228.

Wojska lotnicze Indii odbiorą 14 turbośmigłowych Do-228 / Zdjęcie: MO Indii

Hindustan Aerospace Ltd. dostarczy wojskom lotniczym Indii czternaście dwusilnikowych turbośmigłowych Do-228. Samoloty pozyskano za 10,9 mld INR (649,2 mln zł). Po wejściu do służby zostaną podporządkowane dowództwu 41. eskadry lotniczej z Palam.

Porozumienie zakłada także dostawę części zamiennych, w tym 6 dodatkowych zespołów napędowych, jednego symulatora lotu oraz dokumentacji technicznej. Umowa o zakupie Do-228 została zawarta 4 lutego. Zgodę na pozyskanie kolejnych Dornierów wydano w 2012. Dostawy zajmą 3-4 lata.

Wojska lotnicze Indii odebrały od 1987 ok. 40 transportowych Do-228. Część z nich rozmieszczono w przeszłości na archipelagu Andamanów i Nikobarów (Indie na Nikobarach, 2012-07-31). Zakłady HAL dostarczyły dotąd 125 statków powietrznych tego typu. Większość z nich trafiła do sił zbrojnych Indii, w tym marynarki wojennej oraz straży wybrzeża. Pozostałe odebrały m.in. Seszele i Mauritius (Katastrofa Do-228 w Nepalu, 2012-09-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.