Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Postępuje budowa Cabo Odger

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 grudnia 2016

Budowa chilijskiego okrętu patrolowego Cabo Odger przebiega zgodnie z planem.

Latem 2017 marynarka wojenna Chile przyjmie do służby okręt patrolowy Cabo Odger (OPV 84), typu Piloto Pardo / Zdjęcie: MO Chile

Podczas targów Exponaval 2016 przedstawiciele chilijskiej stoczni Asmar (Astilleros y Maestranzas de la Armada) potwierdzili, że prace nad okrętem patrolowym Cabo Odger (OPV 84), typu Piloto Pardo przebiegają zgodnie z przyjętym terminarzem. Obecnie patrolowiec poddawany jest pracom wykończeniowym. Następnie przejdzie serię prób portowych i morskich, które poprzedzą przekazanie Armada de Chile (marynarce wojennej Chile). Zakłada się, że jednostka wejdzie do służby latem 2017.

Budowę Cabo Odger zlecono w styczniu 2015. Zwodowano go latem br. (Wodowanie Cabo Odger, 2016-08-03). Cabo Odger jest 4. z serii 6 pełnomorskich okrętów patrolowych typu Piloto Pardo, które będą eksploatowane przez Armada de Chile. Po wejściu do służby uzupełni patrolowce Piloto Pardo (OPV 81), Comandante Toro (OPV 82) i Marinero Fuentealba (OPV 83, Trzeci Piloto Pardo w linii, 2014-11-13).

Okręty patrolowe typu Piloto Pardo powstają w oparciu o projekt OPV-80 opracowany przez niemieckiego Fassmera. Mają 80 m długości i 13 m szerokości. Wypierają ponad 1770 t i rozwijają 21 w. Zasięg, przy prędkości marszowej 12 w, wynosi 14800 km. Autonomiczność obliczana jest na 30 dni. Na uzbrojenie Cabo Odger wejdzie 76-mm armata morska Oto Melara i sześć 12,7-mm wkm. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.