Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MiG-23 rozbił się w Syrii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 11 grudnia 2016

Wczoraj w pobliżu bazy T4 (Tiyas) w prowincji Homs w centralnej Syrii rozbił się samolot myśliwski MiG-23 syryjskich wojsk lotniczych. Jego pilot zdołał się katapultować i przeżył. Wylądował na spadochronie na terenie kontrolowanym przez wojska rządowe. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zarówno źródła rządowe, jak i informatorzy związani z rebeliantami zgodnie podają, że wypadek nie miał związku z toczącymi się w pobliżu bazy T4 walkami. Samolot spadł na ziemię wskutek awarii technicznej. Pilot nie zdołał wrócić na lotnisko startu.

T4 jest dużą bazą w strategicznie ważnym rejonie Syrii. W jej pobliżu przebiega ważna droga wiodąca do historycznego miasta Palmyra. W jego okolicach toczą się ciężkie walki między wojskami rządowymi a rebeliantami z tzw. państwa islamskiego. Samo miasto jest zajęte przez siły rządowe.

Do niedawna Palmyra znajdowała się w rękach rebeliantów. Zniszczyli oni wiele z bezcennych zabytków znajdujących się tym mieście, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO (od 1959 do wybuchu wojny domowej w 2011 działała tam polska misja archeologiczna, początkowo kierowana przez prof. Kazimierza Michałowskiego). Rozgrabione zostały też wówczas muzea. W maju br. Palmyra została odbita przez wojska rządowe wspierane z powietrza przez WKS FR (Pękające liny Kuźniecowa, 2016-12-05, Rebelianci zniszczyli Mi-35M w Syrii, 2016-11-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.