Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się MiG-29KUBR

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 14 listopada 2016

Wczoraj w czasie lotu patrolowego klucza trzech samolotów MiG-29 z jednostki operującej z rosyjskiego krążownika lotniskowcowego Admirał Kuzniecow jeden z nich uległ awarii. Pilot próbował wrócić na pokład okrętu, operującego w pobliżu wybrzeża Syrii. To się jednak nie udało i ok. 14:30 czasu lokalnego samolot wpadł do Morza Śródziemnego ok. 8 km od krążownika. Pilot zdołał się katapultować i został podjęty z wody przez śmigłowiec. Po przewiezieniu na pokład Kuzniecowa okazało się, że nie odniósł obrażeń.

MiG-29K ląduje na pokładzie krążownika lotniskowcowego Admirał Kuzniecow

W czasie rozpoczętego 15 października rejsu na Morze Śródziemne na pokładzie krążownika lotniskowcowego Admirał Kuzniecow znajdują się 4 samoloty MiG-29 dwóch wersji. Dwa jednomiejscowe MiG-29K i dwa dwumiejscowe MiG-29KUBR. Wchodzą one w skład 100. wydzielonego myśliwskiego pułku lotniczego. Jego piloci trenują loty na niedawno otrzymanych samolotach (Wszystkie MiG-29K w służbie, 2012-05-18).

Według niezależnych obserwatorów, MiGi-29K/KUBR z okrętu Admirał Kuzniecow operują m.in. w rejonie Aleppo. To duże miasto próbują odbić z rąk rebeliantów syryjskie wojska rządowe przy wsparciu jednostek rosyjskich, głównie lotniczych.

Rosyjskie Ministerstwo obrony potwierdziło utratę samolotu. Według oficjalnego komunikatu, do wypadku doszło podczas próby lądowania.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.