Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pogranicznicy wrócili z Macedonii

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 19 grudnia 2016

W sobotę do Polski powróciło 30 funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy od 28 października uczestniczyli w misji w Macedonii.

Funkcjonariusze Straży Granicznej służyli m.in. na odcinku granicy macedońsko-greckiej w rejonie Gewgelii / Zdjęcie: SG

Do zadań polskiego kontyngentu należało m.in. zabezpieczanie odcinka granicy macedońsko-greckiej w rejonie Gewgelii (Kolejni pogranicznicy w Macedonii, 2016-10-30). Polscy pogranicznicy wspólnie z funkcjonariuszami policji granicznej Macedonii pełnili służbę zarówno przy granicy państwa, jak i w głębi rejonu odpowiedzialności oraz na drogach dojazdowych do granicy. Polacy posługiwali się własnym sprzętem, w tym m.in. 12 samochodami, a także urządzeniami obserwacyjnymi (kamerami termowizyjnymi, okularowymi wzmacniaczami obrazu i lornetkami, Polacy szkolili macedońskich pograniczników, 2016-10-26).

W misji uczestniczyli funkcjonariusze ze wszystkich oddziałów Straży Granicznej oraz z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, Komendy Głównej i Biura Spraw Wewnętrznych. Przed wyjazdem wszyscy uczestnicy misji wzięli udział w szkoleniu zgrywającym w ośrodku w Lubaniu.

Podczas kursu funkcjonariusze zapoznawali się m.in. z przepisami prawa Republiki Macedonii i zwyczajami kulturowymi tamtego regionu. Ponadto doskonalili posługiwanie się bronią palną, udzielanie pierwszej pomocy w trakcie realizacji zadań służbowych, ewakuację i samoewakuację z pojazdu z uwzględnieniem działań ratowniczo-gaśniczych, prowadzenie rozpoznania obiektów zurbanizowanych, a także zasady przemieszczania się pojazdów w kolumnie i procedury doprowadzania osób zatrzymanych. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.