Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pogranicznicy do Bułgarii i Grecji

Strategia i polityka, 18 sierpnia 2016

Funkcjonariusze Straży Granicznej pomogą w uszczelnieniu granic państwowych Bułgarii i Grecji.

Funkcjonariusze Straży Granicznej rozpoczęli działania operacyjne w Bułgarii i Grecji. Misja polskich pograniczników potrwa do października / Zdjęcie: KGSG

We wtorek misję patrolową w Grecji zapoczątkowała grupa funkcjonariuszy Straży Granicznej (SG). Trzy 3-osobowe zespoły będą patrolować greckie wyspy Lesbos, Chios i Kos. Ponadto loty patrolowe wokół Lesbos prowadzić będzie załoga jednego ze śmigłowców SG. Operacja potrwa do 30 września.

Z kolei wczoraj 30 polskich pograniczników rozpoczęło działania operacyjne w Bułgarii. Na co dzień oficerowie pełnią służbę w Podlaskim (8), Nadbużańskim (6), Karpackim (6), Bieszczadzkim (4), Morskim (3, SG na ćwiczeniach Ronis 2016, 2016-07-22) i Warmińsko – Mazurskim Oddziałach Straży Granicznej (3). Są to specjaliści ds. nadzoru granic i kontroli ruchu granicznego.

6 funkcjonariuszy SG będzie służyło w placówkach usytuowanych na granicy bułgarsko-tureckiej (Lesovo, Malko Tarnovo) i bułgarsko-serbskiej (Kalotina). Pozostali mają patrolować zieloną granicę między Bułgarią a Turcją i Serbią. Kontyngent ma do dyspozycji m.in. 4 terenowe samochody patrolowe, a także 2 przewoźne jednostki nadzoru (PJN), wyposażone w przenośny sprzęt obserwacyjny, w tym kamery pracujące w paśmie światła dziennego i w nocy.

Część funkcjonariuszy zakończy misję już 14 września. Pozostali powrócą do kraju dopiero po 12 października wraz z pogranicznikami, którzy w międzyczasie uzupełnią polski kontyngent.

Z każdym rokiem Straż Graniczna bierze udział w coraz większej liczbie operacji patrolowych, prowadzonych pod auspicjami Europejskiej Agencji Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich (Frontex). Działania prowadzone są na obszarach lądowych, morskich i powietrznych państw członkowskich UE. Operacje mają pomóc sojusznikom w kontroli odcinków granicznych szczególnie zagrożonych przeniknięciem imigrantów, zwalczaniu przestępczości przygranicznej oraz prewencji, doskonaleniu współdziałania i wymianie najlepszych praktyk.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.