Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powstało Fincantieri Australia

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 grudnia 2016

Włoska grupa stoczniowa utworzyła w Australii lokalną filię, której zadaniem będzie ubieganie się o zlecenie na budowę 9 nowoczesnych fregat rakietowych.

Fincantieri przygotowuje się do kolejnego etapu przetargu na nowe australijskie fregaty / Zdjęcie: MO Włoch

Głównym celem przyświecającym utworzeniu Fincantieri Australia było przygotowanie włoskiej grupy stoczniowej do ostatniego etapu przetargu na 9 nowoczesnych fregat rakietowych. W najbliższych tygodniach w Canberze oficjalnie otwarte zostanie biuro nowej spółki. Na jej czele stanie Dario Deste, który w przeszłości służył w lotnictwie Marina Militare (marynarki wojennej Włoch), a dotąd pełnił funkcję dyrektora generalnego Fincantieri Marine Systems North America.

Fincantieri jest jednym z 3 europejskich przedsiębiorstw stoczniowych biorących udział w australijskim przetargu. W rywalizacji startuje również hiszpańska Navantia (Navantia przedstawi projekt fregat SEA 5000, 2016-08-30) i brytyjskie BAE Systems (Trzech oferentów w programie SEA 5000, 2016-04-19). Włosi oferują Australijczykom kupno okrętów opartych na projekcie fregat rakietowych typu FREMM, eksploatowanych przez Marina Militare (Aster 30 odpalony z fregaty FREMM, 2016-11-28).

Nowe fregaty powstaną w stoczni ASC z Adelajdy (Podział ASC, 2016-10-12). Budowa jednostek rozpocznie się w l. 2020. Zastąpią one w linii obecnie eksploatowane okręty typu Aznac, które w ostatnich latach przeszły gruntowną modernizację (Koniec modernizacji Anzaców, 2016-09-12). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.