Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Latający św. Mikołaj z Macedonii

Lotnictwo wojskowe, 27 grudnia 2016

Dzieci lotników z Macedonii otrzymały prezenty od św. Mikołaja, który przyleciał do nich … śmigłowcem.

W tym roku św. Mikołaj dostarczył prezenty dla dzieci personelu MVV z bazy Petrovec śmigłowcem Mi-8T / Zdjęcie: Dragan Cvetic

W tym roku ponad 400 dzieci lotników (służby czynnej, w stanie spoczynku i poległych) Makedonsko Voeno Vozduhoplovstvo (MVV, wojsk lotniczych Macedoniii) z bazy Petrovec, leżącej nieopodal stolicy kraju Skopje, tradycyjnie otrzymało bożonarodzeniowe prezenty od św. Mikołaja, który przybył do nich na pokładzie śmigłowca transportowego Mi-8T.

Flota MVV składa się z 4 wiropłatów tego typu, które zostały zakupione z drugiej ręki od Ukrainy. Poprzednio były one używane przez wojska ukraińskie wchodzące w skład sił KFOR, działających na terenie Kosowa. Do MVV trafiły 17 marca 2001, jako część międzynarodowej pomocy, mającej na celu zażegnanie wewnętrznego kryzysu.

Oprócz 4 Mi-8T MVV mają na stanie także parę Mi-17. Obecnie przechodzą one przegląd naprawczy i powinny wrócić do służby na początku 2017. Wszystkie wspomniane śmigłowce wchodzą w skład Skvadron na Transportni Helikopteri (eskadry śmigłowców transportowych), stacjonującej w bazie Petrovec (Ćwiczenia macedońskich antyterrorystów , 2015-03-06).

Na podstawie informacji Igora Bozinovskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.