Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy Dowódca Operacyjny RSZ

Strategia i polityka, 30 grudnia 2016

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o mianowaniu gen. bryg. Sławomira Wojciechowskiego na stanowisko Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Gen. bryg. Sławomir Wojciechowski / Zdjęcie: DO RSZ

Dzisiaj szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch poinformował, że Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o mianowaniu gen. bryg. Sławomira Wojciechowskiego na stanowisko Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Gen. Wojciechowski obejmie obowiązki z dniem 1 stycznia 2017.

Gen. bryg. Sławomir Wojciechowski urodził się 30 września 1963. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie (1992), Akademii Obrony Narodowej (1995), Joint Services Staff College w Shrivenham w Wielkiej Brytanii (2001), Kursu Połączonego Centrum Operacji w Oberammergau w Niemczech (2002) oraz Studium Polityki Obronnej w US Army War College w Carlisle (2008).

Po ukończeniu AON objął stanowisko dowódcy dywizjonu, a od 1997 − szefa obrony przeciwlotniczej w 36. Brygadzie Zmechanizowanej w Trzebiatowie. W latach 1999-2006 był zastępcą dowódcy, a następnie dowódcą 4. Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku. W styczniu 2007 został wyznaczony na stanowisko szefa szkolenia 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Od 15 września 2008 był dowódcą 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu i Wędrzynie. W l. 2009-2010 stworzył i dowodził pierwszą w kraju Grupą Bojową UE.

Dwukrotnie pełnił służbę w Polskich Kontyngentach Wojskowych. W 2005 był szefem sztabu Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe w IV zmianie PKW w Iraku. Od kwietnia do października 2011 dowodził IX zmianą PKW w Afganistanie.

Gen. Wojciechowski jest jednym z głównych twórców Reformy Systemu Kierowania i Dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP (Podpisanie ustawy reformującej system kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP, 2013-07-22). W tym czasie był Szefem Zespołu ds. Nowego systemu Kierowania i Dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP. Wcześniej zajmując kierownicze stanowisko w Zarządzie Planowania Operacyjnego P-3 Sztabu Generalnego WP kierował pracami przy wdrożeniu Wojennego Systemu Dowodzenia. Był też dyrektorem Departamentu Strategii i Planowania Obronnego MON. Decyzją Ministra Obrony Narodowej z 11 sierpnia 2015 został wyznaczony na stanowisko służbowe zastępcy Dowódcy Operacyjnego RSZ z dniem 1 listopada 2015.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.