Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ORP Kontradmirał X. Czernicki w Portsmouth

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 11 stycznia 2017

Do bazy morskiej w Portsmouth wszedł okręt dowodzenia siłami obrony przeciwminowej ORP Kontradmirał X. Czernicki.

ORP Kontradmirał X. Czernicki pozostanie w Portsmouth do czwartku / Zdjęcie: st. chor. mar. Marcin Purman, DO RSZ

Wczoraj do Her Majesty's Naval Base (HMNB) Portsmouth na południu Wielkiej Brytanii wszedł okręt dowodzenia siłami obrony przeciwminowej ORP Kontradmirał X. Czernicki (511). Jednostka zawinęła do brytyjskiej bazy z 2-dniową kurtuazyjną wizytą, podczas której jej załoga spotka się z przedstawicielami Royal Navy i wymieni doświadczenia związane z wykrywaniem, lokalizacją, oznaczaniem i neutralizowaniem min morskich i innych rodzajów zagrożenia asymetrycznego na morzu.

W ubiegłym tygodniu ORP Kontradmirał X. Czernicki (511) opuścił Port Morski w Świnoujściu, rozpoczynając nową misję bojową (Nowa misja ORP Kontradmirał Xawery Czernicki, 2017-01-02). Okręt będzie pełnił funkcję jednostki flagowej Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 2 (SNMCMG2). Dowodzenie zespołem obejmie kmdr por. Aleksander Urbanowicz (Polski okręt na czele SNMCMG2, 2016-11-09).

Marynarka Wojenna RP po raz pierwszy obejmie dowodzenie 2. Grupą Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO. Do tej pory dwukrotnie, w 2010 i 2013 roku, oficerowie MW RP dowodzili SNMCMG1, która działała na akwenach północnej Europy, obejmując swoim zasięgiem Morze Bałtyckie i Północne oraz północną część Atlantyku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra