Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

B-2A znów nad Libią

Lotnictwo wojskowe, 20 stycznia 2017

Para bombowców B-2A Spirit ze składu US Air Force dokonała bombardowań pozycji islamistów w Libii.

B-2A Spirit startuje z bazy Whiteman do misji bombardowania obozów islamistów na terenie Libii / Zdjęcie: US Air Force

Samoloty B-2A Spirit o nazwach Spirit of Pennsylvania i Spirit of Georgia należące do 509. Skrzydła Bombowego wystartowały z bazy Whiteman w stanie Missouri 18 stycznia. Po dotarciu w rejon położony ok. 45 km na południowy zachód od Syrty w Libii w czasie ok. 30 min. B-2A zrzuciły łącznie 108 227-kg bomb kierowanych GBU-38 JDAM na 2 znajdujące się tam obozy islamistów.

Po nich do akcji weszły bojowe bezzałogowe statki latające MQ-9, które odpaliły kierowane pociski rakietowe powietrze-powierzchnia Hellfire. W wyniku ataku zginęło 80-85 terrorystów.

Obydwa B-2A wylądowały w macierzystej bazie po 34 h od startu. Podczas przelotu bombowce wielokrotnie pobierały paliwo z 15 tankowców.

Poprzednio Spirity wzięły udział w działaniach bojowych w marcu 2011. 3 B-2A dokonały wówczas ataku na libijskie lotniska, zrzucając 45 907-kg bomb kierowanych GBU-31 JDAM (Nalot B-2 na Libię, 2011-03-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.