Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Tankowanie w locie T-50

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 23 stycznia 2017

Suchoj przeprowadził pierwsze próby pobierania paliwa w locie przez samolot wielozadaniowy T-50 (PAK FA).

Podczas prób T-50 pobierał paliwo z tankowca Ił-78 WKS FR / Zdjęcie: Zwiezda

Rosyjska stacja telewizyjna Zwiezda opublikowała reportaż, w którym pokazano próby pobierania paliwa w locie przez samolot wielozadaniowy T-50 (PAK FA). Naftę, za pośrednictwem przewodu elastycznego, podawano z tankowca Ił-78 ze składu WKS FR (Pierwsze zdjęcia T-50-8, 2016-12-18).

Podczas prób za sterami T-50 zasiadał pilot doświadczalny, bohater FR, Siergiej Bogdan, który oblatał pierwszy prototyp tego samolotu. Opisując próby pobierania nafty Bogdan stwierdził, że wszystko odbyło się normalnie. Charakterystyki aerodynamiczne T-50 podczas przetaczania paliwa były zgodne z obliczeniami, samolot nie ujawnił żadnych istotnych (niekorzystnych) właściwości.

Producent nie podał dokładnej daty prób pobierania paliwa w locie przez T-50 PAK FA
 

– Były pewne mało znaczące (niekorzystne) własności, które następnie skorygowano i dopracowano układ sterowania lotem, żeby jego charakterystyki były lepsze­ – dodał pilot. Według Siergieja Bogdana T-50 ma unikalne wyposażenie do pobierania paliwa w locie, znacznie różniące się od urządzeń zabudowanych w innych rosyjskich samolotach bojowych.

Produkcja seryjna 5 pierwszych T-50 dla WKS FR ma rozpocząć się przed końcem br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.