Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny etap działania kompanii manewrowej w Kosowie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 14 lutego 2017

Kompania manewrowa 35. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Kosowie przemieściła się do bazy Camp Nothing Hill.

Żołnierze kompanii manewrowej 35. zmiany PKW KFOR przegrupowali się na północ Republiki Kosowa, gdzie przez najbliższych kilka tygodni będą wykonywać zadania mandatowe / Zdjęcia: por. Kamila Makowiecka-Fijołek, 11. Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej

Żołnierze, którzy od listopada 2016 stacjonowali w bazie w Novo Selo, przegrupowali się w dn. 5 - 6 lutego na północ Republiki Kosowa, gdzie przez najbliższych kilka tygodni będą wykonywać zadania mandatowe. Po przemieszczeniu i zakwaterowaniu wojskowi przystąpili do zorganizowania systemu obrony i ochrony, a także do przygotowania miejsc pracy zgodnie ze strukturą organizacyjną. W nowym miejscu dyslokacji kompanii manewrowej żołnierzy przywitał dowódca 35. zmiany PKW KFOR, ppłk Mariusz Janikowski.

- Żołnierze, przed wami kolejny, bardzo ważny etap służby w Republice Kosowa. Nowe miejsce i wiele trudnych zadań do wykonania. Służba na misji jest niezwykle wymagająca i odpowiedzialna, zwłaszcza biorąc pod uwagę skomplikowaną sytuację polityczną i społeczną w regionie. Ponadto, jako żołnierze pokojowych sił KFOR, reprezentujecie nasz kraj – Polskę na arenie międzynarodowej – powiedział do zgromadzonych ppłk Mariusz Janikowski.

W nowym miejscu żołnierze kompanii manewrowej pod dowództwem kpta. Remigiusza Rodykowa w dalszym ciągu realizować będą zadania mandatowe, polegające na monitorowaniu przestrzegania porozumień i traktatów międzynarodowych na rzecz wsparcia pokoju i stabilizacji sytuacji w regionie. Główne zadania, jakie ich czekają to przede wszystkim patrole w rejonie odpowiedzialności i kontrola linii rozgraniczenia GL, czyli strefy granicznej pomiędzy Kosowem a Serbią (Patrole z serbskimi żołnierzami, 2017-01-11). Ponadto organizowanie posterunków w celu kontroli ruchu i zapewnienia swobody przemieszczania. Co więcej kompania realizuje również przedsięwzięcia w ramach ochrony bazy i pozostaje w gotowości do natychmiastowego użycia jako siły szybkiego reagowania.

Na podstawie informacji por. Kamili Makowieckiej-Fijołek, 11. LDKPanc
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.