Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie z kontroli zamieszek

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 23 lutego 2017

Żołnierze kompanii manewrowej 35. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Kosowie wraz z plutonem amerykańskich wojsk uczestniczyli w szkoleniu kontroli nad tłumem.

Żołnierze 35. zmiany PKW KFOR przeprowadzili ćwiczenia metod kontroli nad tłumem i opanowywania zamieszek / Zdjęcia: PKW KFOR

W Camp Nothing Hill polscy i amerykańscy żołnierze doskonalili umiejętności podczas szkolenia z zakresu panowania nad tłumem (CRC). Kierownikiem zajęć był dowódca kompanii manewrowej Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR, kpt. Remigiusz Rodykow (Kolejny etap działania kompanii manewrowej w Kosowie, 2017-02-14).

Podczas zajęć żołnierze ćwiczyli różne scenariusze działania na wypadek wystąpienia zamieszek. Głównym celem było doskonalenie umiejętności radzenia sobie z niezadowolonym tłumem demonstrującym w pobliżu obiektów będących pod jurysdykcją sił KFOR. W pierwszym etapie szkolenia żołnierze amerykańscy przedstawili w praktyce obowiązujące ich procedury. Następnie Polacy zademonstrowali własny sposób działania.

Kolejnym punktem było wypracowanie wspólnych metod działania i przećwiczenie ich. Scenariusz zajęć zakładał sytuację, w której niezadowolenie społeczne przerodziło się w protesty, które zaczęły przybierać na sile. Zadaniem żołnierzy było opanowanie agresywnego tłumu.

Na podstawie informacji por. Kamili Makowieckiej-Fijołek, DO RSZ
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.